Proč se stát členem

Zvyšujeme Vaši prestiž

Prosazujeme a ochraňujeme zájmy podnikatelů v ČR. Hospodářská komora ČR sdružuje téměř 15 tisíc živnostníků, řemeslníků, mikro, malých, středních i velkých nadnárodních firem. Na rozdíl od jiných zaměstnavatelských svazů je ukotvena zákonem, což jí zajišťuje výjimečné postavení při hájení zájmů podnikatelů jak na půdě Parlamentu ČR, tak i ministerstev a úřadů státní správy.

Jako člen Hospodářské komory můžete používat logo na svých elektronických a tištěných dokumentech, což Vám dodá punc solidní a stabilní firmy.

Propagujeme Vaše podnikání v regionu i v celé ČR 

Jako člen Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje (KHK MSK) se můžete bezplatně prezentovat na webových stránkách a sociálních sítích KHK MSK. Každé 3 měsíce můžete informovat ostatní o novinkách ve svém podnikání a nabídce služeb. Informace zašleme také v newsletteru členským firmám.

Dostaneme Vás na zahraniční trhy 

Jsme partnerem sítě Enterprise Europe Network (EEN) v České republice. EEN je mezinárodní síť na podporu podnikání a inovací. Poskytuje služby malým a středním firmám s cílem zvýšit jejich konkurenceschopnost na světových trzích.

Vzděláváme Vás 

Naše workshopy, semináře a konference mají vždy vysokou úroveň a naši lektoři jsou odborníci z praxe.

Zdarma proškolíme Vaše zaměstnance 

Můžete se zapojit do projektu Vzdělávání firem a doučit se angličtinu nebo rozšířit své znalosti informačních technologií. Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců členských firem Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje, kurzy jsou zaměřeny na získání měkkých a manažerských dovedností, ekonomicko-právních, jazykových a IT znalostí, technického a jiného odborného vzdělání.

Právní elektronický systém

Hospodářská komora ČR nabízí unikátní a ojedinělou službu – Právní elektronický systém (PES), která má firmám všech velikostí a oborů pomoci v podnikání. Tento systém má za cíl zpřístupnit všechny povinnosti podnikatelů vyplývající pro ně ze zákonů a dalších právních předpisů, přehledně a na jednom místě.

S námi můžete ovlivňovat zákony

Chcete změnit legislativu? Jste nespokojeni s podmínkami pro své podnikání? Hospodářská komora zpřístupňuje znění vznikajících zákonů on-line. Pozměňovací návrhy upravuje do legislativní podoby a za pomoci špičkových právníků uplatňuje v meziresortním připomínkovém řízení. Za zájmy podnikatelů lobbuje u poslanců, senátorů i evropských institucí.

Denně zpracováváme Vaše podnikatelské dotazy

Potřebujete poradit? Podnikatelům poskytujeme aktuální, úplné a přesné informace o povinnostech při podnikání či obchodních příležitostech v ČR i zahraničí

Zasíláme informace důležité pro Vaše podnikání

Členským firmám pravidelně rozesíláme Newsletter KHK MSK, informujeme o novinkách v podnikání, předáváme nabídky a poptávky na zahraniční partnery.

 

Přihláška ke členství v KHK MSK – HK ČR