Právní elektronický systém


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Právní elektronický systém je ojedinělá služba, která má za cíl pomáhat firmám všech velikostí a oborů v boji s byrokracií. Lavina nových zákonů, předpisů, vyhlášek a nařízení, která se na podnikatele a živnostníky každý den řítí, je už natolik nepřehledná, že je odrazuje nejen
od samotného podnikání, ale nevyznají se v ní kolikrát ani sami úředníci.

Právní elektronický systém bude za konkrétního podnikatele nebo živnostníka hlídat jeho povinnosti – kdy má co zaplatit, kde a jak se má přihlásit, jaký formulář kam poslat atd., a to s ohledem na jeho obor podnikání tak, aby mu stát nemohl uštědřit pokutu za nesplnění
nějaké povinnosti.
Systém PES je ucelený soubor desítek zpracovaných a schematicky uložených zákonů, včetně povinností z nich vyplývajících, které se na podnikatele vztahují.
Nepochybně přispěje k úspoře nákladů na straně podnikatelů, kteří dnes musí vynakládat nemalé prostředky na zpracování právních analýz a právního poradenství při zastupování před správními orgány a soudy ve sporech. Se systémem PES se podnikatelé vyhnou pokutám za nesplněné povinnosti.

Dostupné jsou prozatím dva balíčky:

  • Balíček „Podnikatel – základ“, který obsahuje 729 povinností ze 13 základních zákonů.
    Obsahuje tyto zákony: živnostenský zákon; daň z příjmu; silniční daň; zákon o DPH; daňový řád; o pojistném na sociálním zabezpečení; o veřejném zdravotním pojištění; o pojistném na všeobecném zdravotním pojištění; evidence tržeb; o státní statistické službě; o prodejní době; o nemocenském pojištění; rejstříkový zákon
  • Balíček „Podnikatel – zaměstnavatel“ nabízí dalších 6 podrobně zanalyzovaných zákonů a jsou v něm shromážděné všechny povinnosti, které z nich pro podnikatele a firmy vyplývají. Je jich neuvěřitelných 917.
    Obsahuje tyto zákony: zákoník práce; o zaměstnanosti; o inspekci práce; o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci; o požární ochraně; o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele.

Právní elektronický systém Hospodářská komora spustila 7. ledna. První dva měsíce bude systém ve zkušebním provozu z důvodu umožnění koncovým spotřebitelům svými připomínkami ovlivnit budoucí podobu tohoto systému. Během tohoto zkušebního provozu budou veškeré služby systému PES poskytovány v plném rozsahu a zdarma. Uživatelé tak mají jedinečnou možnost si tento systém bezplatně vyzkoušet. Od 1. března bude provoz systému pro koncové uživatele zpoplatněn.

Do zkušebního provozu je možné se zapojit po zaslání přístupového kódu, který zájemci vydá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. O kódy je možné žádat na e-mailu i.honusova@khkmsk.cz.

 

Správce systému:
Hospodářská komora ČR, e-mail: pes@komora.cz, tel. číslo: +420 266 721 300
Service Desk a call centrum:
e-mail: podpora@pespropodnikatele.cz a tel. číslo: +420 283 007 322.
Právní elektronický systém je plně funkční na běžných aktualizovaných webových prohlížečích a operačních
systémech MacOS a Windows.
www.pespropodnikatele.cz

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.