Networkingové setkání členů KHK MSK

Krajská hospodářská komora MSK 10. října 2022 uspořádala další ze svých pravidelných networkingových setkání svých členů.

Na tomto setkání se v úvodu představila desítka nových členů v krátkých prezentacích, poté následovala zhruba hodinová diskuze s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým. Na debatu volně navázal neformální networking s ECO cateringem společnosti NAVZDORY, zákusky bez cukru od Mlsné vrány a vínem členské firmy Navínko.

V debatě s prezidentem Hospodářské komory ČR Vladimírem Dlouhým se probíraly problémy firem spojené s růstem cen energie. Prezident shrnul kroky vlády vedoucí ke zastropování cen pro maloodběratele a nastínil chystané kompenzace pro velké firmy. „U malých a středních podniků vidím slabé místo u rozlišení jejich velikosti v případě, že firma je např. součástí velké skupiny investora, ale sama má jen malý počet zaměstnanců. U velkých podniků budeme chtít zastropování i pro ně, problém je ale v dopadu na státní rozpočet,“ uvedl Dlouhý.

Zhodnotil také opatření chystaná okolními státy Evropy, vývoj inflace v příštím roce i dopady blížící se recese, včetně růstu nezaměstnanosti.

Networkingové setkání se konalo v Dolní oblasti Vítkovice, to příští je naplánováno na 8. prosince 2022, a to již tradičně v divadle Aréna.

Děkujeme všem členským firmám, které se aktivně podílely na programu networkingového setkání!

Prezentace AK JMO
Prezentace HM PARTNERS
Prezentace Mlsná vrána
Prezentace NAVZDORY
Prezentace Nilmore
Prezentace P3 logistic
Prezentace PressMetal
Prezentace Robotsystem
Prezentace TKZ ROSE