VET Day Ostrava představí možnosti využití platforem Arduino a Micro:bit i přínosy programování LEGO Mindstorms®

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá mezinárodní setkání VET DAY – Ostrava na podporu polytechnického a odborného vzdělávání.

Uskuteční se 23. června 2022 od 9:00 do15:30 hod. v Hotelu Imperial Ostrava.

Formou interaktivních workshopů budou účastníkům v průběhu dne představena témata určená k následnému využití ve výuce či zájmové činnosti. Součástí workshopů bude ukázka dokumentace, výukových a pracovních materiálů pro pedagogy a žáky a představení podmínek pro přípravu a využití ve výuce.

Tempo vývoje moderních technologií ovlivňuje náš každodenní život stále intenzivněji. Zaměstnavatelé denně řeší nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Odborné vzdělávání a příprava jsou stále významnějším faktorem konkurenceschopné a inovativní ekonomiky.

Akce proto  podporuje profesní rozvoj pedagogických i nepedagogických pracovníků a k účasti zveme zejména pedagogy, firmy a instituce působící působí v oblasti počátečního odborného vzdělávání, školitele a mistry odborného výcviku. Získané poznatky a materiály budou moci účastníci využít ve výuce, zájmové činnosti či odborné přípravě.

Na akci je potřeba se registrovat, odkaz na registrační on-line formulář naleznete: http://khkmsk-registrace.cz/

Vstup je pro registrované zdarma.