Podpora legálního a etického zaměstnávání cizinců v regionu

Dne 22. listopadu se v Ostravě uskutečnilo ve spolupráci s Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM) školení určené pro zaměstnavatele s tématem „Zaměstnávání cizinců krok za krokem“. Školení se účastnili nejen samotní zaměstnavatelé, ale i zástupci Úřadu práce a Centra pro integraci cizinců.

Školení pomohlo firmám v regionu zorientovat se v dané problematice, podpořit je při zaměstnávání cizinců a zároveň i interaktivní formou od nich pomohlo zjistit, se kterými problémy se v oblasti zaměstnávání cizinců nejčastěji setkávají.

Mezinárodní organizace pro migraci se jako agentura OSN dlouhodobě zabývá prevencí pracovního vykořisťování a považuje za zásadní, aby čeští zaměstnavatelé měli dostatek informací, jak zaměstnávat cizince v souladu s právem a etickými standardy.

Formát školení se nadále uskutečňuje i v jiných městech ve spolupráci s dalšími hospodářskými komorami či magistráty a jinými subjekty. IOM na svých webových stránkách (Jak zaměstnávat cizince krok za krokem | IOM Czechia) postupně zveřejňuje i další termíny. Konkrétně v Ostravě se uskuteční i druhé kolo školení, na které se můžete těšit již 13. února 2024

Zdroj: IOM