Nová verze mezinárodní databáze nabídek a poptávek sítě Enterprise Europe Network zprovozněna

České firmy mohou začít opět bezplatně využívat mezinárodní databázi nabídek a poptávek POD (Partnership Opportunities Database), kterou pro ně provozuje síť na podporu podnikání Enterprise Europe Network. Zároveň zde mohou klienti sami inzerovat a prezentovat se firmám v zahraničí.  

Vyhledávání v databázi je přehledné, rychlé a intuitivní. Čeští podnikatelé, ale také vysoké školy, výzkumné ústavy a další instituce z oblasti vědy, výzkumu a vývoje mohou díky této databázi pohodlně získat nové obchodní příležitosti a četné kontakty na zahraniční.

Databáze POD umožňuje navázat kontakt s potenciálními obchodními a technologickými partnery ze 60 zemí světa a obsahuje profily firem s nabídkami a poptávkami nejen obchodními a technologickými, ale i návrhy na spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje.

Užívání databáze je stejně jako všechny služby mezinárodní sítě na podporu podnikání Enterprise Europe Network bezplatné.

Co tedy databáze umožňuje?

  • Inzerci vaší nabídky/poptávky a propagaci firmy v zahraničí
  • Samostatné vyhledávání vhodných příležitostí
  • Automatické zasílání nabídek a poptávek „na míru“ podle zadání

Vyhledávání je intuitivní a velmi jednoduché. Kolonka „Search“ nabízí možnost kreativně si „pohrát“ se zadáním klíčového slova podle toho, jaký druh zboží, služby nebo spolupráce právě hledáte. Může se jednat o jedno i více slov, které váš požadavek specifikují a doporučujeme zvážit, nedá-li se hledaný produkt nebo služba vyjádřit i jiným slovem. S různými klíčovými slovy, byť podobného významu, vám může vyjet rozdílná nabídka inzerátů (příklad:  furniture, wooden furniture, office furniture, office equipment …).

Pak již jen stačí zatrhnout některou z nabízených možností podle toho, jestli se zajímáte o obchodní či technologickou nabídku nebo poptávku.

Pokud budete chtít počet inzerátů, které se objeví po zadání vašeho požadavku, zúžit, můžete vyplnit i další políčka týkající se například typu hledaného partnera či partnerství a dalších charakteristik. Vyplnění těchto políček však není pro vyhledávání povinné. Pokud vás některý ze zahraničních profilů zaujme, zažádejte na níže uvedených kontaktech e-mailem či telefonicky o bližší informace. My vám pak kontakt na vybraného partnera rádi vyžádáme u kolegů v dané zemi.

Mezinárodní databázi POD najdete na tomto odkazu: https://www.khkmsk.cz/zahranicni-inzeraty/.
Případně se na ni dostanete přes web KHK MSK – sekce “SLUŽBY PRO EXPORTÉRY”.

  • Potřebujete pomoci s angličtinou? Uvítáte naši pomoc při vyhledávání vhodných zahraničních partnerů?
    Rádi vám v tom pomůžeme.
  • Vyhledali jste si už v databázi zajímavé zahraniční inzeráty a profily?
    Ozvěte se nám, vyžádáme vám obratem přímé kontakty na potenciální partnery.
  • Máte další dotazy týkající se možnosti podpory zahraničních aktivit vaší firmy?

Kontaktujte nás:
Ing. Hana Simonová, tel.: +420 724 613 918, h.simonova@khkmsk.cz
Mgr. Jan Skipala, tel.: +420 602 429 609, j.skipala@khkmsk.cz