Kondolenční kniha – Ing. Pavel Bartoš *1951 – †2021

Prostřednictvím této kondolenční knihy můžete vyjádřit vaši soustrast pozůstalým

Náhlý odchod místopředsedy, dlouholetého předsedy Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje, prezidenta Sdružení pro rozvoj MSK a bývalého viceprezidenta Hospodářské komory ČR Ing. Pavla Bartoše nás všechny nesmírně zarmoutil. Pro Hospodářskou komoru i celý Moravskoslezský kraj toho vykonal mnoho. Bude nám chybět.

Čest jeho památce!

 

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

110 komentářů na „Kondolenční kniha – Ing. Pavel Bartoš *1951 – †2021“

 1. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a přeji jim sílu překonat bolestnou ztrátu. Odešel člověk, který vykonal mnoho pro náš region a bude nám chybět. Za sebe i společnost GO Steel a.s.

 2. Jménem obce Doubrava vyjadřuji upřímnou soustrast nad ztrátou pana Ing. Pavla Bartoše.
  Čest jeho památce.
  Mgr. Dáša Murycová

 3. S úctou vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým pana Pavla Bartoše, dlouhodobého předsedy Krajské hospodářské komory, s nímž spolupracovat byla pro mne velká čest.

 4. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a přeji Vám najít sílu překonat bolestnou státu. Nedovedete si představit jiného člověka , který udělal pro Ostravsko a orgány Hospodářské Komory tolik úspěšné práce. Za sebe i ŽELEZÁRNY HRÁDEK ,VT CHOMUTOV , KOVOHUTĚ ROKYCANY.

 5. Nečekaný odchod Pavla Bartoše je ztrátou nejen pro KHK Moravskoslezského kraje a dalších institucí, kde byl aktivní, ale pro celou Hospodářskou komoru České republiky. Pavel Bartoš byl v HK ČR dlouhodobě činný, jako člen nejužšího vedení Komory vykonal pro podnikatele nesmírně mnoho a bude nám chybět. Vyjadřuji Pavlově rodině i všem jeho přátelům upřímnou soustrast a na Komoře na něj budeme dlouho vzpomínat.

 6. S hlubokým zármutkem a pohnutím přijalo předsednictvo a všichni členové Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 zprávu o náhlém úmrtí prezidenta Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Ing. Pavla Bartoše, neúnavného a pracovitého člověka, který vždy prosazoval zájmy našeho regionu. Děkujeme mu za vše, co pro náš kraj vykonal.

  Zároveň vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině a všem jeho nejbližším.

  S úctou

  Zdeňka Jordánová, v. r.
  předsedkyně
  Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57

 7. Upřímnou soustrast pozůstalým. Pavel se vždy snažil najít reálný pohled na svět a nebál se tento pohled sdělovat. Byl i příjemný společník. Budeme vzpomínat.

 8. Odešel VELKÝ muž s neobyčejným kreditem. Zpráva o Vašem odchodu, pane Bartoši, mne velice zarmoutila. Bude mi chybět Váš otevřený, přímý způsob vedení dialogu, který jsem vždy obdivoval. Vaše realistické názory a myšlenky dávaly naději, pomáhaly najít směr a prostor pro další rozvoj. Čest Vaší památce! Přeji upřímnou soustrast Vašim blízkým.

 9. Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Pan prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš byl nejen zkušený manažer, ale hlavně skvělá osobnost a velký moravskoslezský patriot. Svým pozitivním přístupem a zajímavými podněty vytvářel nezbytnou platformu pro další rozvoj kraje a motivoval i jiné.
  V mé paměti zůstane jako energický člověk se širokým rozhledem a upřímným zájmem o region.
  Čest Vaší památce, pane prezidente.

  Ondřej Feber, senátor

 10. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým Pavla Bartoše. Odešel kolega, od kterého jsem se hodně přiučil, jak pracovat a konat v Hospodářské komoře. Čest jeho památce.

 11. Za společnost RPIC-ViP s.r.o. vyjadřuji zármutek z předčasného skonu Pavla Bartoše, s nímž jsme se setkávali v posledních 23 letech jako nájemníci v budově FITE, ale také při společných aktivitách se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Za tu dobu jsme ho poznali jako oddaného regionálního patriota s hlubokým vhledem do problematiky zdejších tradičních odvětví hornictví a hutnictví. Vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině i spolupracovníkům.

 12. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast Barborce i celé rodině.Měl jsem Pavla moc rád a navždy zůstane v mých vzpomínkách jako skvělý, upřímný a férový kamarád

 13. S hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o náhlém úmrtí prezidenta Sdružení pro rozvoj MSK pana Pavla Bartoše, který vždy prosazoval zájmy našeho regionu a za to mu náleží obrovský dík. Vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině a všem jeho nejbližším.

 14. Je pro mne velice těžké přijat fakt , že se už s Pavlem nepotkám. Byl to vzácný člověk , který žil pro druhé , velice jsem si ho vážil.
  Vyjadřuji upřímnou soustrast všem blízkým a celé rodině .
  Za sebe a firmu HON a.s.

 15. Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým nad ztrátou dobrého člověka.
  Zdař Bůh . Josef Chovanec

 16. Pana Pavla Bartoše jsem si velmi vážil za jeho obětavost, elán, se kterým neúnavně rozvíjel náš region. Vždy ochotně pomohl názorem i činem, nebál se říkat věci otevřeně a pojmenovávat skutečnost. Významně se podepsal na řadě rozvojových iniciativ regionu, jeho odkaz zde bude trvale vidět a sloužit ještě řadu let. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým.

 17. Za společnost POE EDUCO, spol. s r. o. vyjadřuji upřímnou soustrast všem pozůstalým pana Ing. Pavla Bartoše, výrazné osobnosti našeho kraje s racionálním pohledem a empatickým přístupem. Čest jeho památce.

 18. Upřímnou soustrast manželce a rodině.
  Děkuji za dlouholetou spolupráci. Budeš nám tu Pavle chybět.
  Za asociaci CDT a Báňské projekty Ostrava.

 19. Dovoluji si vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem blízkým pana Bartoše.
  Čest jeho památce.

 20. Upřímnou soustrast rodině i všem blízkým. S panem Bartošem jsem se několikrát osobně setkal při jeho práci pro sdružení. Byl to odborník a patriot, který pro průmysl a podnikání v našem kraji vykonal mnoho dobrého. Přitom si zachoval svůj osobitý styl, na který budu rád vzpomínat.

 21. Bylo mi ctí, Pavle, s Tebou spolupracovat. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a pozůstalým.

 22. Jsou zprávy smutné a pak velmi smutné, které s člověkem přímo otřesou. A taková je pro mne zpráva o odchodu Vás, pane Bartoši.
  Každému čerstvému absolventovi bych přála takové štěstí, kterého se dostalo v životě mně, protože jsem svůj profesní život mohla odstartovat s Vámi. Za naše setkání a spolupráci budu vždy vděčná a nikdy si jich nepřestanu vážit.
  Děkuji za spoluotevření komorových dveří, za nasměrování, za formování, za pragmatičnost, za porozumění, za lidskost, za humor, za to, že jste byl…
  S neskonalou pokorou, hlubokou úctou a respektem se s Vámi loučí Lenka.
  Upřímnou soustrast rodině a přátelům.

 23. Otevřený, profesionální, lidský a upřímný, takový byl a navždy v mé mysli zůstane, vážený pan, Pavel Bartoš. Upřímnou soustrast pozůstalým.

 24. Dovolte, abychom vyjádřili upřímnou soustrast nad ztrátou vzácného člověka. Pavel Bartoš byl široce respektovanou osobností a neúnavným zastáncem průmyslu. Bude nám velmi chybět. Čest jeho památce.

 25. Vyjadřujeme upřímnou soustrast celé rodině. Velice si vážíme práce pana Bartoše, kterou pro Hospodářskou komoru ČR a nejen pro ni odvedl.

 26. Odešel rovný chlap, vždy zapálený pro věc a s osobitým humorem. Takoví lidé by odcházet neměli.
  Spolupráce s Tebou jsem si vždy cenil.
  Upřímnou soustrast pozůstalým.

 27. Velmi mě tato ztráta bolí a mrzí, pana Bartoše jsem si nesmírně vážil, byl vždy přímý, profesionální a věcný. Jeho myšlení bylo nadčasové a pozitivní a vždy jsem měl radost a potěšení s ním hovořit a spolupracovat. Všem jeho blízkým a spolupracovníkům přeji mnoho sil, aby tak těžkou ztrátu zvládli unést. Budu vždy vzpomínat jen v dobrém.

 28. Vyjadřujeme hlubokou soustrast zarmoucené rodině. Čest jeho památce za celou OHK Hodonín za jeho obětavou práci pro HK ČR. Byl to Komorák tělem i duší a nám na Slovácku velmi blízký svým naturelem. Bude nám chybět.

 29. Vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Odchod Pavla Bartoše mě velmi zasáhl, měl jsem jej upřímně rád jako člověka, byl pro mě vždy autoritou a vzorem pracovitého člověka, který díky velkému rozhledu, optimismu a umění trpělivé komunikace uměl kladně ovlivnit a vyřešit mnoho problémů nejen v našem regionu. Moc děkuji, nikdy nezapomeneme, za sebe i Oblastní hospodářskou komoru v Třinci

 30. Jménem Profesní komory požární ochrany vyjadřuji upřímnou soustrast rodině, přátelům a spolupracovníkům. Odešel v první řadě dobrý člověk, který bude všem chybět.
  Miroslav Mach
  Profesní komora požární ochrany

 31. Upřímnou soustrast pozůstalým vyjadřuji i touto cestou. Od počátku mého působení ve Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje v roce 1995 se jednalo o téměř dvacet let spolupráce překračující pracovní rámec, na kterou Pavle nezapomenu. Mirek.

 32. Karel Václav Kupka- spisovatel a učitel na SŠT v Opavě napsal:

  Odešel brzy a náhle, což je největší ztráta pro rodinu a hlavně mladé studenty, kterým ještě mohl dlouhá léta předávat své bohaté životní zkušenosti ve strojírenské oblasti. Čest jeho památce.

 33. Pavle, byl jsi rovný chlap s duší, pracovitostí a vytrvalostí havíře. Vážím si Tě. Spolupráce s Tebou byla pro mne potěšením.

 34. Upřímnou soustrast nejbližší rodině a všem pozůstalým.
  Opustil nás člověk s velkým Hornickým srdcem.
  Čest jeho památce.

 35. Dovolte nám vyjádřit upřímnou soustrast rodině a nejbližším v těchto těžkých chvílích bolesti. Pavlova energie, nadšení pro region a práce pro lepší život v něm tady bude moc chybět.

 36. Upřímnou soustrast rodině.
  Často si vzpomínám a svým dětem připomínám skvělé rčení Pavla Bartoše “Snaha není koksovatelná!”
  Čest jeho památce.

 37. Tak jsem se těšila, že se zase uvidíme. A budeme spolu diskutovat o práci i o životě s moudrostí Tobě vlastní, elánem a smíchem. Život je ale občas nespravedlivý. Bylo mi ctí se s Tebou potkávat. Budeš nám velmi chybět.
  Vyjadřuji upřímnou soustrast celé rodině.

 38. Upřímnost soustrast rodině a všem pozůstalým.
  No každopádně je to příliš brzo.

 39. Upřímnou soustrast především rodině, pro kterou byl důležitou součástí.
  Bude však chybět i nám všem dalším, pro které byl vzorem, podporou, hnacím motorem. Jeho energie tu bude chybět.
  S upřímnou lítostí v srdci však věřím, že na nás bude dohlížet i z těch nejvyšších míst, nevydržel by nic nedělat.

 40. Pavle děkuji Ti za Tvou lidskost, moudrost a nadhled, být s Tebou bylo velmi inspirativní. Budeš nám chybět.
  Upřímnou soustrast rodině a blízkým.

 41. Je to obrovská ztráta! Byl to výjimečný a velmi moudrý muž. Upřímnou soustrast rodině.

 42. Upřímnou soustrast rodině a všem, pro které byl p. Bartoš stejně inspirativní osobností, jako pro mě. Bylo mi ctí poznat člověka, který se nebál říkat pravdy i na místech, kde by řada z nás ustoupila a říkala milosrdné lži nebo zbožná přání! Čest jeho památce.

 43. Vyjadřuji rodině upřímnou soustrast. Pavel toho bezesporu hodně udělal a ještě mohl pro region a Hospodářskou komoru mnohé vykonat. Je to veliká ztráta a bude nám chybět. Čest jeho památce.

 44. Za celou Katedru hornického inženýrství a bezpečnosti vyjadřuji upřímnou soustrast. Pavel Bartoš byl jedinečný člověk a takových jako byl on, je bohužel málo. ZDAŘ BŮH!

 45. Vyjadřuji hlubokou a upřímnou soustrast. Pavel Bartoš byl můj kamarád, jedinečný člověk a mluvil mi z duše. Byl významnou oporou celého MS kraje.

 46. Za společnost ZAM-SERVIS s.r.o. vyjadřuji upřímnou soustrast rodině a všem blízkým pana Bartoše. Děkuji za výbornou dlouholetou spolupráci.

 47. Jménem Ostravské univerzity i jménem svým vyjadřuji rodině a přátelům soustrast nad ztrátou Ing. Pavla Bartoše, který celý život obětavě bojoval za zájmy našeho regionu a svojí prací přispíval k dobrému jménu České republiky v zahraničí.
  prof. PhDr. Aleš Zářický, Ph.D.
  prorektor pro studium a CŽV Ostravské univerzity