A co filharmonici, mají si kde hrát?

Janáčkova filharmonie Ostrava streamuje, nahrává a připravuje novou sezónu. “Naše činnost je i v této době velmi pestrá. O tom, že naše aktivity mají smysl a jsou žádané, svědčí zpětná vazba z médií a především od našich posluchačů. Koncert Lukáše Vondráčka online zhlédlo již přes 8 tisíc diváků, a pokud jste nebyli jedněmi z nich, záznam koncertu je vám stále k dispozici. I když osobní prožitek z koncertu je nenahraditelný, potěšilo nás, že jsme mohli vystoupení Lukáše Vondráčka nabídnout desetkrát většímu množství posluchačů, než jaká je kapacita našeho sálu,” uvedla Michaela Dvořáková z JFO.

V následujících týdnech pro vás JFO připravuje hned dva online koncerty, a to Talentované mládí, 25. 2. od 18.00 hod. živě online na YouTube JFO a Mahlerova Čtvrtá, 4. 3. od 19.00 hod., také online.

Značná část aktivit JFO se točí kolem propagace koncertního sálu, aby jej přiblížili nejen posluchačům a veřejnosti. “Nadšení pro sál sdílíme také mezi sebou. Hráli jsme si a ve sněhu vytvořili netradiční nákres plánovaného nového koncertního sálu. Fluorescenčním sprejem jsme do sněhu podle přesných kótovaných výkresů nastříkali jeho reálný obrys a ten jsme zaznamenali z ptačí perspektivy. Vizualizací sálu a kreseb z kanceláře Stevena Holla máme spoustu a chtěli jsme je přiblížit alespoň takto symbolicky realitě,” dodala Dvořáková.

Fotoreportáž z příprav, krátké video a také ohlasy v médiích naleznete zde.

Více o koncertním sále se dočtete na www.koncertnisal.cz.