Workshop Omezování fluktuace zaměstnanců nefinanční cestou nadchl

Jakými manažerskými nástroji mohou firmy zabránit tomu, aby jim odcházeli zaměstnanci, proč vlastně z práce odcházejí ke konkurenci a jak využít stabilních zaměstnanců k udržení těch méně stabilních? Téma fluktuace zejména specializovaných a kvalifikovaných pracovníků přilákalo na business snídani ve čtvrtek 20. června 2019 zástupce firem z celého kraje.
Shodli se, že peníze nejsou to hlavní, proč chodí lidé do práce. „To nejdůležitější, co řeší, nejsou složenky, ale vztahy na pracovišti. Podpora těchto vztahů je ta nejlepší antifluktuační metoda,“ uvedl firemní sociolog Vojtěch Bednář, který tuto debatu vedl.

Osvědčeným řešením je podle něj také nefinanční benefit v podobě akce, na kterou se zaměstnanci mohou těšit. „Nesmí to být ale něco nekonkrétního jako cíl 4N, ale třeba zájezd do Primarku nebo teambuilding. Pak už stačí jen kolem této akce dlouhodobě udržovat pozornost,“ radil sociolog.

Workshop zúčastnění vyhodnotili jako velmi přínosný. „Jsem nadšená, už nyní mám v hlavě dva nápady, jak vtáhnout zaměstnance do organizace dvou našich firemních akcí, a to do dne otevřených dveří a do úpravy vzhledu jídelny,“ prozradila personalistka opavské firmy Ostroj.

V tradici business snídaní bude Krajská hospodářské komora MSK po prázdninách pokračovat, téma bude zveřejněno na webu khkmsk.cz.