Vzestupy bez pádu, majitel Divadla Mír a zakladatel Faency Fries na Business snídani popsali své podnikání

Novinky z dění v Krajské hospodářské komoře MSK, silné i vtipné příběhy dvou ostravských podnikatelů a prezentace členských firem. Nabitý program Business snídaně KHK MSK s podtitulem Vzestupy a pády aneb Jak bojují firmy v dobách pandemie přilákal více než padesátku firem Moravskoslezského kraje.

Služby KHK MSK včetně podpory exportu, poradenství, nastartování podnikání nebo zaměstnávání cizinců v úvodu přiblížila ředitelka KHK MSK Natálie Šitavancová. Poté majitel a herec ostravského Divadla Mír Albert Čuba popsal, na co narážel a s čím bojoval, když se rozhodl založit divadlo a čemu se věnuje nyní, kdy je divadlo zavřené. „Plánujeme, že souběžně s divadlem poběží i digitální jeviště MírPlay, další myšlenkou je to, že bychom v Ostravě rozjeli tvůrčí audiovizuální tvorbu a natáčeli pro další subjekty, abychom se lehce přiblížili Praze, i když konkurovat se jí nedá. Samotné divadlo pak koketuje s myšlenkou propojení divadla s virtuální realitou, díky které bychom diváky během představení vtáhli do příběhu,“ popsal Albert Čuba vize divadla, které v Ostravě funguje již čtyři roky.

Raketový úspěch svého podnikání představil také zakladatel street food konceptu Faency Fries René Müller. Jako první v České republice začali smažit hranolky z čerstvých brambor od místních dodavatelů.  „Největším stresem tohoto byznysu je to, že po republice máme 14 poboček s desítkami zaměstnanců, kteří neustále připravují nové várky hranolek, a i když jim dáme kvalitní brambory, pořád je tam velký prostor, kde se může něco pokazit, i když hranolky neustále ochutnáváme,“ uvedl René Müller.

V závěru se představily tři členské firmy: Webdevel, In creative a Viavis, které ostatním popsaly, čím se zabývají a jaké produkty a služby mohou ostatním nabídnout. Prezentace najdete ke stažení níže.

Business snídaně se konala 13. dubna 2021 online, celou akci moderoval známý rocker a moderátor Tobi.

Audio/Video záznam celé akce naleznete zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=uD-bL0But5M&ab_channel=KrajskahospodarskakomoraMSKEENOstrava 

Prezentace KHK MSK

Prezentace firmy Webdevel

Prezentace firmy In creative

Prezentace firmy VIAVIS