Výstava Středoškolák, vysokoškolák poradí s výběrem školy

Vybíráte s dětmi školu, která by je bavila? Na ochutnávku nabídek zhruba sedmi desítek škol převážně z Moravskoslezského kraje pod jednou střechou si můžete zajít na ostravské Výstaviště Černá louka, kde se 30. 11. až 1. 12. 2018 koná výstava Středoškolák, vysokoškolák 2018. Na akci se budou prezentovat také desítky zaměstnavatelů v kraji, Úřad práce nebo Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. Na své si zde přijdou také firmy, které hledají nové zaměstnance – kromě stánků, kde budou prezentovat školákům výhody práce zrovna u nich ve firmě si personalisté mohou zajít načerpat nové nápady na získání těch správných zaměstnanců na seminář HR v roce 2019: nepalte od boku, řešte nábor efektivně.

“Výstava nabízí cenné informace důležité při výběru školy a při rozhodování o budoucím povolání, a to prostřednictvím vystavujících škol spolu s dalšími vzdělávacími zařízeními. Návštěvníci zde mají příležitost osobního setkání se zástupci škol nejen z Moravskoslezského kraje a okolí, ale celé České republiky. Ti jsou připraveni zodpovědět nejrůznější dotazy týkající se výukových oborů, dopravy, ubytování, studijních pobytů a dalších možností uplatnění na trhu práce,” uvádí Denisa Ježková z pořádají společnosti Černá louka.

Workshop pro personalisty firem, nazvaný HR v roce 2019: nepalte od boku, řešte nábor a využití kapacit efektivně, pořádá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje od 10 hodin. Poradíme vám v něm, jak se vymotat ze slepých uliček nákladného a frustrujícího hledání zaměstnanců, nebo co dělat, když firmě chybí pracovníci.

V doprovodném programu výstavy Hospodářská komora také pořádá soutěž Talenty pro firmy “T-PROFI”, která je určená pro žáky a studenty základních a středních škol. Ti si zde prověří svou manuální zručnost a technické myšlení. Za přítomnosti odborníků z místních firem v týmech společně plní zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice. Soutěž odstartuje 30. 11. v 9 hodin, vyhodnocení je naplánováno na 13:30.

Pozvánka na seminář HR

Pozvánka na soutěž T-Profi