Vyberte si z aktuální nabídky akcí na podporu zahraniční spolupráce pro následující období

Seznamte se s novými akcemi na podporu spolupráce českých firem se zahraničními partnery, které jsme pro Vás připravili na zimu a podzim. Balíček akcí budeme průběžně rozšiřovat a informace upřesňovat, sledujte proto náš web.

Podnikatelé nejen z Moravskoslezského kraje, ale i celé republiky jsou srdečně zváni k účasti na mezinárodních misích, dvoustranných jednáních se zahraničními partnery, seminářích a dalších akcích, které pořádá nebo spoluorganizuje Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

První z akcí bude incomingová mise německé delegace do Ostravy a Brna, která nabídne českým společnostem možnost účasti na dvoustranných jednáních s německými partnery z oblasti těžkého průmyslu, strojírenství, ICT atd. Firmy z německého Sasko-Anthaltska absolvují 7. 10. 2019 program v Ostravě, který bude doprovázen dvoustrannými jednáními s místními podnikateli, následně se přesunou do Brna, kde 8. 10. 2019 proběhnou další obchodní schůzky tentokrát na veletrhu v Brně.

Na říjen je připravována mise do Srbska, která je určena zejména českým firmám působícím v oblasti cestovního ruchu a souvisejících odvětvích.

Zajímavou příležitostí pro naše podnikatele je i mise do ruské Vologdy a Petrohradu, která se uskuteční 3. – 6. 12. 2019. Zástupci podniků z oblasti dřevozpracujícího průmyslu se mohou zdarma prezentovat na stánku Moravskoslezského kraje. Pro ně i účastníky působící i v jiných oborech je dále připraven bohatý program, jehož součástí jsou dvoustranná jednání s ruskými partnery uspořádaná ve spolupráci s Hospodářskou a průmyslovou komoru ve Vologdě, exkurze do vybraných místních firem, společensko-pracovní setkání na Generálním konzulátě v Petrohradu a jiné.

Pokud s účastí na misi váháte nebo nevíte, jaké možnosti spolupráce ruský trh nabízí, navštivte teritoriální seminář zaměřený na ruský trh, který se uskuteční 25. 10. 2019. Zástupci zahraniční diplomacie a odborníci na podnikání v tomto teritoriu Vás seznámí s obchodními příležitostmi, specifiky tohoto trhu a zájemcům nabídnou možnost krátkých osobních konzultací.

Tímto však výčet nově připravovaných akcí nekončí. Mezi jinými se můžete těšit na Krajskou exportní konferenci, která se uskuteční 16. 10. 2019 v Ostravě. Seminář Označení CE – CZTesting 25. 9. 2019 Vás seznámí s problematikou požadavků pro uvedení výrobků na trh a označením CE.

O těchto i dalších plánovaných aktivitách Vás budeme průběžně informovat na webu, v kalendáři akcí, prostřednictvím newsletterů a e-mailových zpráv.

Bližší informace k těmto akcím budou průběžně aktualizovány na www.khkmsk.cz , případné dotazy rádi zodpovíme na een@khkmsk.cz, 597 479 330.