Vláda odsouhlasila povinné testování malých firem

Nejpozději od 26. března se do povinného testování zaměstnanců budou muset zapojit i malé firmy zaměstnávající nejméně deset osob. Vydání příslušného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila v pondělí 15. března 2021 vláda Andreje Babiše.

Zaměstnavatelé s více než deseti zaměstnanci se od 26. března přidají k velkým a středním firmám, kterým Ministerstvo zdravotnictví kvůli špatné epidemické situaci pravidelné plošné testování už nařídilo. Malí zaměstnavatelé budou mít povinnost od 17. března antigenní testy zajistit a nejpozději 19. března své zaměstnance k testování vyzvat. Zaměstnanci budou povinni se testování podrobit. Stejně jako v případě velkých a středních firem bude testování povinné jednou týdně a výjimku budou mít lidé, kteří jsou plně očkovaní nebo prokazatelně prodělali covid v posledních 90 dnech. Příspěvek na test pro zaměstnance zůstává v původní výši, 60 Kč.

U „mikrofirem“ do devíti zaměstnanců ministr Havlíček zavedení povinného testování neočekává. „Shlukování v těchto týmech v současnost není tím hlavním problémem,“ řekl Havlíček. Připomněl i omezenou možnost kontroly. I tyto společnosti ale mohou testovat a žádat o příspěvek 60 korun na test.

Zdroj: www.vlada.cz