Veletrh Úsporná domácnost vzbudil velký zájem

V Ostravě proběhl první ročník veletrhu Úsporná domácnost, jehož cílem bylo na jednom místě, pod jednou střechou a s jasně vymezeným programem představit možnosti úsporného chování domácností. Veletrh soustředěný přímo jen na toto téma a určený široké veřejnosti na českém trhu není.

Prezentovala se zde také Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje jako partner akce s širokou nabídkou služeb pro podporu podnikání prostřednictvím mezinárodní sítě Enterprise Europe Network (EEN). Zástupci Hospodářské komory poskytovali konzultační a informační servis případným zájemcům o využití sítě EEN s Pražskými kolegy z Technologického centra AV ČR. To představilo elektrické koloběžky, filtry na bázi nanovláken nebo využití nátěrů TiO2 k čištění omítek, vzduchu a vody.

“Velký zájem vzbudilo zařízení pro uchování elektrické energie domácnosti – Savebox Home od dodavatele MMM Solar, který působí na trhu již 26 let. Toto hybridní elektrické uložiště s LiFePO4 akumulátory nabízí přívětivý design a jeho uživatelé ocení především tichý provoz. Savebox je využíván např. k napájení přenosových vozů Českého rozhlasu,” uvedla Barbora Vacátková z Technologického centra AV ČR.