Téma vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb stále táhne

Téměř půl stovky účastníků z řad firem, živnostníků, ale i institucí jako jsou Úřad práce či Státní úřad inspekce práce přilákal seminář „Vysílání pracovníků a přeshraniční poskytování služeb v praktických příkladech”, který proběhnul ve čtvrtek 9. 6. 2022. Akci zorganizovala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje spolu s Centrem pro regionální rozvoj České republiky v rámci společného partnerství v poradenské síti pro podnikatele Enterprise Europe Network.

Jitka Ryšavá-odbornice na danou problematiku a autorka publikace „Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky“ představila podrobně toto téma ze všech úhlů pohledu. Na praktických příkladech tak byly objasněny pracovně-právní podmínky vysílaných zaměstnanců, náležitosti nezbytné pro správné řešení sociálního a zdravotního pojištění včetně DPH. Pozornost byla věnována i poskytování služeb osobami samostatně výdělečně činnými a procedurám s tím spojeným

Přítomní ocenili zejména zaměření na novinky, týkající se především revizní směrnice o vysílání pracovníků a nový silniční balíček (balíček mobility). Přednášející v průběhu své prezentace zodpovídala dotazy účastníků a po ukončení akce poskytovala i krátké osobní konzultace.

Absolventi semináře byli s akcí velmi spokojeni a projevili zájem o další podobné akce, stejně jako zájemci, kteří se v daný den nemohli zúčastnit.
O uspořádání dalších podobných seminářů, ať už v Moravskoslezském kraji, či na dalších místech budeme včas informovat na našem webu i prostřednictvím pravidelného Newsletteru.