Success Story – rodinná firma expanduje na zahraniční trhy

Ondřej Lang, zakladatel firmy Ráj kování s.r.o., popisuje svou zkušenost se sítí Enterprise Europe Network následovně: „Když jsem se poprvé dozvěděl o EEN, byl jsem k jejich programu pro mezinárodní rozvoj malých a středních podniků skeptický. Naše rodinná firma se zaměřuje na distribuci klik a doplňků ke dveřím s nejlepším poměrem ceny a kvality. V minulosti jsme podobné projekty v Ráj kování zkoušeli, a nebylo to úplně úspěšné. Proto jsme si i nyní mysleli, že když naše obraty nejsou stamilionové, tak se ani v databázi nebudeme zobrazovat.

 

 

Od začátku mě však překvapil aktivní přístup zaměstnanců EEN v Ostravě. Pomohli nám připravit náš profil, takže registrace byla hladká. Co mě však více překvapilo – do týdne se mi ozval první kontakt z Indie, potenciální distributor našeho dveřního kování. Bohužel komunikace se zastavila a nedopadlo to, dnes už ani nevím proč. Každopádně v průběhu následujících měsíců se nám ozvalo ještě asi šest dalších kontaktů. Potenciální dodavatelé, jeden odběratel i firma mimo obor. S posledním z nich, slovenským výrobcem dveří a nábytku, se spolupráce rozvíjí dobrým směrem a jsme za podporu EEN rádi.

Cítím, že v následujících měsících ještě může přijít i další velká spolupráce, takže oči máme otevřené. A produkty i zázemí pro expanzi připravené.“

www.rajkovani.cz

www.najklucky.sk

Enterprise Europe Network