Success Story – rodinná firma expanduje na zahraniční trhy

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ondřej Lang, zakladatel firmy Ráj kování s.r.o., popisuje svou zkušenost se sítí Enterprise Europe Network následovně: „Když jsem se poprvé dozvěděl o EEN, byl jsem k jejich programu pro mezinárodní rozvoj malých a středních podniků skeptický. Naše rodinná firma se zaměřuje na distribuci klik a doplňků ke dveřím s nejlepším poměrem ceny a kvality. V minulosti jsme podobné projekty v Ráj kování zkoušeli, a nebylo to úplně úspěšné. Proto jsme si i nyní mysleli, že když naše obraty nejsou stamilionové, tak se ani v databázi nebudeme zobrazovat.

 

 

Od začátku mě však překvapil aktivní přístup zaměstnanců EEN v Ostravě. Pomohli nám připravit náš profil, takže registrace byla hladká. Co mě však více překvapilo – do týdne se mi ozval první kontakt z Indie, potenciální distributor našeho dveřního kování. Bohužel komunikace se zastavila a nedopadlo to, dnes už ani nevím proč. Každopádně v průběhu následujících měsíců se nám ozvalo ještě asi šest dalších kontaktů. Potenciální dodavatelé, jeden odběratel i firma mimo obor. S posledním z nich, slovenským výrobcem dveří a nábytku, se spolupráce rozvíjí dobrým směrem a jsme za podporu EEN rádi.

Cítím, že v následujících měsících ještě může přijít i další velká spolupráce, takže oči máme otevřené. A produkty i zázemí pro expanzi připravené.“

www.rajkovani.cz

www.najklucky.sk

Enterprise Europe Network

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.