Společnost DRFG a.s. rozjíždí projekt Ister Tower v Bratislavě

Jeden z největších developerských projektů investiční skupiny DRFG a.s., jehož členem je společnost ROYAL VISION, představil v rozhovoru Jakub Lukšík, zastupující tuto firmu.

 Co je ve Vaší společnosti aktuálně nového?

V naší mateřské společnosti DRFG je největší událostí bezesporu rezidenční development v projektu Ister Tower v Bratislavě. Pro DRFG a.s. je to aktuálně jeden z největších developerských projektů. Skupina je velmi aktivní i v komerčním developmentu, zejména v dnes rychle rostoucí logistice – nejen u nás, ale i v Polsku, Slovensku a dalších zemích. Velmi si vážíme toho, že můžeme být takzvaně u toho.

ibližte nám zmíněný projekt Ister Tower.

Jedná se o výstavbu bytového komplexu s dominantou výškové budovy s 33 podlažími a 500 byty v celkové tržní hodnotě přes šest miliard korun. Dominantní rezidenční věž bude o výšce 102 metrů, dále zde budou administrativní budovy a budovy apartmánového bydlení. Projekt je zajímavý svou unikátní nabídkou, protože spojuje prémiovou lokalitu s relativní cenovou dostupností. Že jde o velmi žádanou lokalitu potvrzuje i to, že skupina už registruje i několik institucionálních zájemců o koupi většího portfolia bytů. Z pohledu financování projektu bylo výhodou využít i výhodné eurové financování.

Bratislavská Ister Tower•  ZDROJ: DRFG

 V jaké lokalitě je projekt situován?

Projekt vyroste v samém srdci Bratislavy, v tzv. Bratislavském downtownu, v blízkosti budov Sky park, Eurovea Tower nebo Nivi Tower. Ještě jednou bych zdůraznil, že z pohledu umístění se jedná o prémiovou lokalitu.

 V jaké je nyní projekt fázi?

V současné době je projekt ve fázi dokončování pro stavební povolení.

Plánujete v nejbližší době nějakou zajímavou akci nebo událost, na kterou byste mohli ostatní členy Komory pozvat?

V úterý (7.3.) se od 16.00 uskuteční setkání s hlavním ekonomem DRFG panem Martinem Slaným. Martin je makroekonom skupiny, vyučující na pražské VŠE a bývalý ekonomický poradce prezidenta České republiky. Hlavním tématem setkání je aktuální ekonomické dění a související investiční příležitosti. Mediálním partnerem akce je magazín POSITIV Business & Style.

Tato akce navazuje na předchozí setkání z loňského roku. Na co se zájemci mohou těšit?

Na setkání nabídneme také náš pohled na aktuální dění na trhu. Zároveň zde bude větší prostor na diskuzní pásmo s dalšími členy komory, přicházejících z různých odvětví. Srdečně všechny zvu na toto inspirativní setkání.

Kde je možné se na akci přihlásit?

Účast potvrďte vyplněním online formuláře zde: https://bit.ly/3lk8g12. Účast je potřeba vyplnit do neděle (5.3.).