Soutěž T-Profi prověřila technickou dovednost školáků

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

V Krnově se 20. února 2018 utkalo pět soutěžních družstev v krajském kole soutěže T-Profi – Talenty pro firmy.

Soutěž je určená pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří za přítomnosti odborníků z místních firem v nominovaných týmech společně plní zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice.

„Soutěžní tým tvoří vždy tři žáci páté třídy ZŠ, tři studenti 2. ročníku SŠ a jeden zástupce firmy jako kapitán týmu. Kapitán týmu nemůže pomáhat s montáží, pouze radí a koordinuje postupy,“ popisuje ředitelka Okresní hospodářské komory Bruntál Judita Žáčková.

Soutěžním úkolem bylo sestrojení pohyblivého modelu výrobní linky s řízenými otáčkami, součástí byl i test znalostí fyzikálních vlastností. Model žáci stavěli z české kovové stavebnice Merkur, jejíž základem jsou ocelové pláty různých tvarů a délek, které se k sobě spojují šroubky a matičkami, za použití motorku, který poháněl pás výrobní linky.

„Porota kromě dodržení časového limitu a splnění podmínky funkčnosti modelu včetně správného nastavení otáček a rychlosti výrobní linky, hodnotila také přesnost sestrojení, zapojení všech členů týmu, ale třeba i to, zda soutěžící nepoužili poškozené součástky,“ přibližuje ředitelka Krajské hospodářské komory MSK Natálie Šitavancová.

V soutěži zvítězil tým společnosti Květoslav Bašista + Střední odborná škola Bruntál + Základní škola Bruntál, Cihelní 6. Druhé místo obsadil tým společnosti Elfe + Střední škola průmyslová, Krnov + Základní škola Město Albrechtice. Na třetí příčce se umístil tým společnosti OSTROJ + Střední škola technická, Opava + Základní škola Opava, Mařádkova. Za nimi pak tým společnosti Krnovské opravny a strojírny + Střední škola automobilní, Krnov + Základní škola Krnov, Smetanův okruh a tým společnosti OSTROJ + Střední škola průmyslová a umělecká, Opava + Základní škola Štítina.

Vítězný tým postupuje do národního kola soutěže, které se uskuteční v Praze 19. dubna 2018.

Odbornou soutěž Talenty pro firmy pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice vycházejícího z principu vzdělávání pro praxi.

Krajské kolo soutěže se konalo pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.