Soutěž T-PROFI prověřila technické myšlení šesti týmů

Technický koncert předvedly smíšené týmy žáků a studentů škol Moravskoslezského kraje v soutěži Talenty pro firmy T-PROFI, pořádané Krajskou hospodářskou komorou MSK pod záštitou Moravskoslezského kraje.

Soutěž se konala 23. ledna 2024 v areálu Velkého světa techniky, soutěžním úkolem bylo sestavit a zprovoznit model dálkově ovládaného závodního auta a následně, s co nejlepším časem, projet závodní dráhu.

Bezchybná spolupráce vedla ke zlaté medaili týmu společnosti LIFT COMPONENTS s.r.o.  (Střední škola techniky a služeb, Karviná, příspěvková organizace, Základní škola Majakovského, Karviná 4-Mizerov).

Soutěž je určená pro žáky základních a středních škol, kteří si prověří svou manuální zručnost a technické myšlení v oblastech mechaniky a elektrotechniky. Pod vedením odborníků z firem soutěžní týmy společně plní zadané úkoly s využitím polytechnické stavebnice.

Pořadí týmů:

  1. LIFT COMPONENTS s.r.o.  (Střední škola techniky a služeb, Karviná, příspěvková organizace, Základní škola Majakovského, Karviná 4-Mizerov)
  2. A S P E C, spol. s r.o. (Střední škola průmyslová, Krnov, příspěvková organizace, Základní škola Krnov Dvořákův okruh 2)
  3. TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. – provoz Válcovna trub (ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh Březinova 52)
  4. PLAKOR CZECH s.r.o. (VÍTKOVICKÁ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA a Základní škola Provaznická, Ostrava – Hrabůvka)
  5. FERRIT s.r.o. (Střední odborná škola Frýdek-Místek  a Základní škola a Mateřská škola Raškovice)
  6. OSTROJ, a.s. (Střední škola technická, Opava a Základní škola a Mateřská škola Chuchelná)

 Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v celorepublikovém kole, které se uskuteční koncem června v Praze.