Soutěž T-PROFI odhalila technickou dovednost školáků

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Bruntál uspořádala 6. prosince 2019 krajské kolo soutěže Talenty pro firmy T-PROFI.

Soutěž má za cíl podpořit rozvoj jemné motoriky a kreativity, povzbudit děti v zájmu o technické obory a představit jim firmy v regionu jako potenciální zaměstnavatele. Ve smíšených soutěžních týmech jsou také zástupci firem jako kapitáni týmů a společně se žáky středních a základních škol plní stejné zadání.

Hlavním úkolem soutěžních týmů bylo v časovém limitu postavit a zprovoznit zařízení ze stavebnice Merkur, a to dle zadání a instrukcí, které všichni účastníci soutěže obdrželi až na místě. Práci týmů po celou dobu sledovala porota. Ta hodnotila nejen to, zda zařízení bylo sestaveno, ale také kvalitu, spolupráci, pečlivost a důslednost při dodržování zadání.

První místo v soutěži získal tým společnosti OSTROJ a.s., složený ze Střední školy technické v Opavě a ZŠ T. G. Masaryka Opava. Na druhé příčce se umístil tým BENEKOVterm s.r.o. se studenty Střední průmyslové školy a Obchodní akademie, Bruntál, a žáků Základní školy Bruntál. Třetí skončil tým LIFT COMPONENTS s.r.o. se studenty Střední školy techniky a služeb v Karviné a žáky ZŠ a MŠ Borovského, Karviná.

Soutěž se konala na Výstavišti Černá louka Ostrava jako doprovodná akce výstavy „Středoškolák, vysokoškolák 2019“.