Soutěž T-PROFI letos vyhrál tým z Bruntálu

Krajská hospodářská komora MSK uspořádala 30. listopadu 2018 krajské kolo soutěže Talenty pro firmy T-PROFI. Tato soutěž se konala v průběhu výstavy Středoškolák, vysokoškolák 2018 v areálu Černé louky v Ostravě.

Letošním úkolem šesti soutěžních týmů složených z žáků základních a středních škol a zástupce místní firmy bylo sestrojení funkčního modelu lanové dráhy s vlastním pohonem ze stavebnice Merkur podle montážního návodu. Letošní vítězství si odnesl tým firmy Květoslava Bašisty, složený ze zástupců bruntálské Střední odborné školy a ZŠ Cihelní v Bruntále. Na druhé příčce se umístil tým Vítkovice Steel (SPŠ Ostrava-Vítkovice, Zengrova a ZŠ Ostrava, Matiční 5) a na třetím Ostroj (SŠ technická Opava a ZŠ Kobeřice).

Týmy byly velmi vyrovnané. Všem se podařilo úkol splnit a sestavený model lanovky v daném limitu rozpohybovat.

Odbornou soutěž Talenty pro firmy pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice vycházejícího z principu vzdělávání pro praxi. Soutěž je určená pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří si prověří svou manuální zručnost a technické myšlení. Za přítomnosti odborníků z místních firem v týmech společně plní zadané úkoly, výsledkem je pak funkční model z polytechnické stavebnice. Do soutěže se letos zapojilo šest týmů z okresů Ostrava, Opava, Karviná, Frýdek-Místek a Bruntál.