SME EnterPRIZE otevírá brány svého 4. ročníku

Pojišťovna GENERALI pořádá už čtvrtý ročník soutěže SME EnterPRIZE určenou startupům, živnostníkům, mikro, malým a středním podnikům (tzv. SME), jejichž podnikání je zaměřeno na udržitelnost v oblasti životního prostředí.

V současné době je udržitelné podnikání nejen trendy, ale i nezbytné. Významně jej podporuje Evropská unie a v České republice také naše pojišťovna.

Přihlašování do letošního ročníku startuje 5. února. Malé a střední podniky (s až 250 zaměstnanci), které ​podnikají udržitelně, se mohou přihlásit do 5. dubna jednoduše přes online formulář na webu https://www.generaliceskaprofi.cz/prihlaska-do-souteze. Vyplatí se nebýt stručný a napsat toho co nejvíc.

Soutěž je organizovaná pod záštitou Hospodářské komory.

Cílem soutěže je ocenit firmy, které v rámci svého podnikání dodržují a prosazují zásady udržitelnosti, a jejichž podnikání má pozitivní dopad na oblast životního prostředí.

Probíhající klimatická změna je nepopiratelným faktem, ze kterého pramení celá řada rizik. Jsou to přitom právě pojišťovny, které pomáhají podnikatelům a firmám unést jejich následky. 

Soutěžící mají možnost získat (mimo jiné) tyto finanční výhry:

  1. místo: 150 000 Kč
  2. místo: 100 000 Kč
  3. místo: 70 000 Kč
  4. – 10. místo: 10 000 Kč
  5. místo v kategorii startupů: 70 000 Kč 
  1. Cena studentů v kategorii startupů: 30 000 Kč

+ Zviditelnění v médiích a tři nejlepší získají také mediální podporu, aby mohli sdílet s veřejností, klienty i konkurencí své inovace a osvědčené postupy. Stanou se tak skutečnou inspirací pro ostatní.

+ Networking s odborníky z oblasti udržitelnosti a podobně zaměřenými firmami z celého Česka během slavnostního vyhlášení cen.

+ Postup do celoevropského finále v Bruselu pro jednu z prvních tří společností kategorie SME. Mezinárodní odborná porota vybere jednoho zástupce, který se zúčastní celoevropského finále a ten obdrží ocenění „Sustainability Hero“. Zástupci vybrané firmy budou mít možnost potkat na celoevropském finále špičky evropského byznysu a politiky a navázat tak cenné kontakty, které jim pomůžou v rozvoji podnikání.

Harmonogram

  1. února 2024 – spuštění přihlašování
  2. dubna 2024 – konec přihlašování

     duben 2024 – vyhlášení TOP10 firem

     květen 2024 – online pohovor s porotou

     červen 2024 – slavnostní vyhlášení vítězů soutěže

     začátek podzim 2024 – mezinárodní finále v Bruselu

Web soutěže: https://www.generaliceskaprofi.cz/enterprize

 Pro více detailů se seznamte s Pravidly soutěže zde:

 https://www.generaliceska.cz/documents/119902/282871/SOUTEZ_EnterPRIZE_pravidla_pro_2024.pdf

Leták