Školáci se utkají v řemeslné práci

Že práce není jen na kancelářské židli předvedou žáci devátých tříd základních škol v interaktivní soutěži Řemeslo má zlaté dno zaměřené na řemeslné a odborné činnosti.

Cílem této soutěže je, aby školáci konkrétněji poznali zaměření učebních oborů a odborných středních škol v ostravském regionu.

Řemeslo má zlaté dno je soutěž šestičlenných družstev, ve které žáci plní jednotlivé soutěžní úkoly v praktických, odborných i vědomostních programech. Na stanovištích budou prezentovat konkrétní řemeslo či obor praktickým úkolem. Pod odborným vedením si vyzkouší vlastní předpoklady pro různorodé činnosti související s daným oborem.

Soutěž se koná ve dnech 17. a 18. ledna 2018 v ostravském Kulturním domě K-TRIO ve spolupráci s odbornými učilišti a středními odbornými školami pod záštitou Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje.

Zároveň se soutěží bude probíhat doprovodný program s praktickými ukázkami odborných činností – barmanská show, trendové ukázky líčení a účesů, aranžování květin, ukázky cukrářské výroby, programování na CNC strojích, ukázky technik osobní a profesní obrany, odborné poradenství Úřadu práce v Ostravě.