Roadshow portugalských firem v ČR již brzy – sejděte se s potenciálními obchodními partnery

Připravovaná roadshow portugalských podniků po České republice patří k prvním “vlaštovkám” avizujícím v oblastí podnikání postupný návrat po pandemii COVID-19 do normálního režimu.

Akci připravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s portugalskou ambasádou v Praze, agenturou Czechinvest a portugalskou agenturou ICEP. Ke spolupráci na zajištění průběhu akce v regionu byla přizvána také naše Krajská hospodářská komora MSK.

Cílem je představit našim podnikatelům portugalské firmy, které mají zájem navázat dlouhodobou obchodní, investiční a další spolupráci s českými partnery.

Portugalsko je země nám velikostí i myšlením mnohem bližší, než si často myslíme, se spoustou obchodních i investičních příležitostí. Zajímavým momentem spolupráce s Portugalci může být i fakt, že řada z nich má živé kontakty na partnery z dalších portugalsky hovořících zemí mimo Evropu.

Vzhledem k současné situaci u nás i v zahraničí není ještě přesně znám termín akce. Nicméně základní seznam zúčastněných firem se již připravuje a je průběžně doplňován.  Další informace budeme průběžně upřesňovat a zveřejňovat.

Akci bude předcházet velké virtuální business fórum, které se uskuteční začátkem června a online formou představí potenciální účastníky.
O termínu a způsobu registrace k tomuto webináři vás budeme včas informovat. Máte-li však již nyní předběžný zájem o účast, ozvěte se nám na níže uvedené kontakty, abychom vám mohli v dostatečném předstihu poslat pozvánku s odkazem na registraci.

Pro zájemce o spolupráci přinášíme v předstihu již nyní údaje o prvních přihlášených firmách, které se budou roadshow účastnit.
V případě, že vás některá z firem zaujala a chtěli byste její zástupce oslovit v předstihu ještě před uskutečněním akce, ozvěte se nám. Pomůžeme s navázáním kontaktu.

Bližší informace: Hana Simonová, Jan Skipala een@khkmsk.cz724 613 918, 602 429 609
Portugalské firmy se zájmem o spolupráci:

Adyta – https://www.adyta.pt/en/about-us/
ADYTA se zaměřuje na oblasti obrany a ochrany komunikace prostřednictvím inovativních řešení šitých na míru každému klientovi. Kromě vývoje těchto řešení poskytuje také návrhy a implementace cloudových systémů a ochrany dat, a to jak při auditech, tak při analýze zranitelnosti systémů a sítí, jakož i při správě dat v souladu s GDPR.

Ambisig – https://www.ambisig.com/en/
AMBISIG je společnost na portugalském trhu operující v oblasti poradenství, informačních technologií, geografických informačních systémů a vývoje softwaru na zakázku.

Artshare – https://www.facebook.com/artshare.com.pt/
Společnost zaměřující se na inovace v humanitních vědách prostřednictvím výzkumu a vývoje nových technologií, aplikací a služeb metodickými prostředky uměleckých postupů a výrazů.

Beeverycreative – https://beeverycreative.com/index.php
Výroba a prodej 3D tiskáren nové generace. Inovativní projekty aditivní výroby vyvinuté pro řešení konkrétních potřeb Vývoj prototypu 3D tiskárny schopný tisku v podmínkách mikrogravitace s použitím vysoce výkonných polymerů. Vývoj řešení 3D tisku pro průmysl karbidových komponent. Vývoj 3D tiskárny pro regenerativní medicínu a tkáňové inženýrství. Vývoj 3D tiskárny pro Mezinárodní vesmírnou stanici, která dokáže tisknout díly s neomezenou velikostí v jedné ose. Vývoj přesného zařízení pro výrobu přísad FFF, které splňuje průmyslovou koncepci 4.0. Vývoj řešení pro 3D tisk termoplastických vláken s kovovými zbytky z tradičních metod výroby.

Cachapuz – https://www.cachapuz.com/
Přední portugalská společnost v oblasti designu a řešení váhových zařízení, přizpůsobená potřebám každého zákazníka, s nejmodernější technologií, se stoletými zkušenostmi na trhu v odvětví vážení a provozem založeným na sociální a environmentální odpovědnosti.

Ceiia – https://www.ceiia.com/
Vyvíjí, implementují a aplikují technologické postupy a řešení společně s partnery k podpoře inovací v letectví, mobilitě, námořnictví  a automobilovém průmyslu.

ClusterMediaLabs – https://www.facebook.com/clustermedia.labs/
Společnost zabývající se špičkovou technologií sémantické audiovizuální analýzy, kompletním automatickým generováním metadat, řešeními pro správu mediálních aktiv a Business Intelligencí

 Digiwest – https://digiwest.pt/en/
Systémy a zařízení pro automatizaci, řízení a informace. V současné době jsou jedním z jejich hlavních produktů LED indikátory pro autobusy, jejichž hlavními klienty jsou některé z největších národních společností v silniční a osobní dopravě.

 DRT Group – https://drtmoldes.com/en/about/
Společnost zaměřena hlavně na automobilový průmysl. Výrobce vstřikovacích forem na plasty do 25 tun

Edigma – https://www.edigma.com/home
Oceněná společnost navrhující interaktivní zážitky a projekty digitálního značení. Unikátní interaktivní projekty se zaměřením na uživatelské zkušenosti a vznikající technologie. Společnost kombinuje strategické poradenství, kreativitu a technologii a navrhuje interaktivní zážitky, které jsou zábavné i smysluplné.

Efacec – https://www.efacec.pt/en/about-us/
Energetická, inženýrská, environmentální, dopravní a mobilní řešení.

 Efacec – Energetická, inženýrská, environmentální, dopravní a mobilní řešení.

Healthy Systems – http://hltsys.pt/
Informační systémy pro zdraví, kybernetickou bezpečnost a ochranu údajů.

Kentra – https://kentratech.com/
Softwarová řešení pro správu zdraví.

 Lightenijn http://lightenjin.pt/en/
Výroba osvětlovacích systémů. Od světel do interiérů i exteriérů, po veřejné osvětlení a speciální osvětlení (historické interiéry atp.) . Lightenjin je společnost, která si klade za cíl být důvěryhodným partnerem při dodávkách osvětlovacích systémů, poskytovat efektivní a konkurenceschopné produkty a řešení. Portfolio firmy vychází vstříc individuálním požadavkům klientů, nabízí nejlepší možné řešení, které odpovídá požadavkům projektu nebo požadavkům na produkt předloženým klientem. Nabídky firmy jsou zaměřeny na budoucnost, jsou efektivní a mají „zelený koncept“; zajišťují klientům a partnerům dodatečné úspory času a nákladů.

LOADhttps://load.digital/
Vývoj digitálních produktů (Big Data, Web Apps, A.I.). Load je součástí skupiny Masters Innovation Group, přední skupiny pro inovace produktů. Dynamika, kreativita a multidisciplinární know-how týmu umožňují aktivně se podílet na tomto rychle se měnícím a konkurenčním odvětví, což zaručuje kvalitu, flexibilitu a inovativní řešení nejsložitějších problémů pokrývajících různá odvětví. Jsou certifikováni podle ISO 13485: 2016 (TÜV Rheinland), což jim umožňuje být výrobcem softwaru pro zdravotnická zařízení (SaMD), uznávaného evropskými zdravotnickými úřady. Kvalita jejich digitálních med-tech produktů je proto zajištěna příslušnými procesy a postupy systému řízení kvality. Firma se řídí nejnovějšími technologickými trendy. Jejich řešení jsou výsledkem nepřetržitého online výzkumu nových technologických trendů v různých oborech.

MOG https://www.mog-technologies.com/
Video, cloud, streaming, entertainment solutions. MOG Technologies je celosvětový poskytovatel digitálních mediálních technologií. Jejich inovativní řešení umožňují digitální transformaci v různých průmyslových odvětvích, včetně médií a zábavy, vzdělávání a zdravotnictví.

Neadvancehttps://neadvance.com/
Computer vision a řešení umělé inteligence pro digitální transformaci v Průmyslu 4.0 (obce a nemocnice). Neadvance  vyvíjí řešení systémů vizuální kontroly a umělé inteligence pro digitální transformaci po celém světě.

Picadvance – https://picadvanced.com/
Optika a elektronika, vývoj telekomunikačních obvodů, montáž a testování optoelektronických technologií.Prostřednictvím multidisciplinárního týmu nabízí PICadvanced simulační a návrhové kapacity optických komponent pro různé platformy dostupné na trhu.

Ve společnosti PICadvanced testují fotonické integrované obvody v posledních 6 letech a máme významné zkušenosti a zařízení k provádění úplné charakterizace na úrovni komponent, modulů a transceiverů. Firma má bohaté zkušenosti s navrhováním a modelováním řídicích a automatizačních systémů pro telekomunikační technologie, tepelné řízení a laserové ladění, a s návrhem softwarových aplikací pro systémy v reálném čase, včetně pokročilých DSP algoritmů. Společnost PICadvanced může pomoci s návrhem řešení pro síťové systémy z optických vláken, má rozsáhlé portfolio v různých oblastech. V rámci svých služeb řeší design různých optických transceiverů a také automatizaci spolehlivých a nákladově efektivních výrobních procesů, automatizaci a řízení při vysokorychlostním zpracování v reálném čase pomocí platforem, jako jsou mikrokontroléry nebo FPGA.

Sinuta S.A – https://www.sinuta.pt/servicos/
Komunikační zařízení pro satelity, DTH, VSAT a síťové systémy

S více než 20 lety pracovních zkušeností v telekomunikačním sektoru je Sinuta světovým lídrem ve výrobě zařízení pro satelitní komunikaci a má zákazníky po celém světě. V návaznosti na trendy na trhu a neustálý technologický vývoj v tomto odvětví společnost rozšiřuje svoji činnost na další telekomunikační segmenty, přičemž již má celou řadu produktů zaměřených na oblast síťových systémů a úzce spolupracuje s telekomunikačními operátory i systémovými integrátory.

Softimov – https://apk-dl.com/sistema-imobili%C3%A1ria-softimov/br.com.softimov
Inovativní software pro průmysl.

Tecmic – https://www.tecmic.com/en/
Řešení pro inteligentní řízení a správu týmů, operací, zdrojů a mimořádných událostí, která významně snižují provozní náklady.

Společnost Tecmic, která byla založena v roce 1988, poskytuje řešení pro inteligentní vedení, řízení a správu týmů, operací, zdrojů a mimořádných událostí, čímž významně snižuje provozní náklady, a přispívá tak k úspěchu zákazníků a pomáhá společnostem konkurovat na nejnáročnějších trzích.

Ubiwhere – https://www.ubiwhere.com/
Integrace nových inteligentních technologií a telekomunikací. Řešení a aplikace v rámci Smart Cities.

Visabeira – https://grupovisabeira.com/en/the-group
Zařízení a služby v oblasti telekomunikací, energetiky, technologií, stavebnictví, průmyslu, nemovitostí a cestovního ruchu.

Nadnárodní a víceodvětvový holding. Skupina, která byla založena před více než 40 lety, zahájila nejprve své aktivity v odvětví telekomunikací a energetiky. Holding se stal rychle lídrem na národním trhu, konsolidoval své hlavní podnikání, rozšířil svou oblast činnosti do různých sektorů a internacionalizoval. V současné době působí v telekomunikacích, energetice, technologiích, stavebnictví, průmyslu, nemovitostech a cestovním ruchu. Společnost působí v 16 zemích a prodává své produkty a služby ve více než 116 zemích.

VPS – https://www.vps.energy/
Návrh a provoz dynamicky propojených platforem, poskytující spotřebitelům, provozovatelům sítí a nástrojům granulární data v reálném čase. Minimalizujeme spotřebu zvyšováním energetické účinnosti, optimalizací doby používání a monetizací zátěží. Tým odborníků má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním významných výhod všem zúčastněným stranám v moderní energetické síti.

Wakaru – https://www.wakaru.eu/
Technologicky založená společnost zaměřená na vývoj řešení Big Data pro správu, analýzu a zpracování složitých událostí v reálném čase.

Wavecom   – https://www.wavecom.pt/
Bezdrátová řešení pro Smart Cities.

Winegrid – https://www.facebook.com/WINEGRID/
Vzdálené a v „real time“ monitorovací řešení vinifikace. WINEGRID vyvíjí a poskytuje plně integrovaná vzdálená řešení v reálném čase pro inteligentní monitorování procesu výroby vína. Prostřednictvím své vlastní technologie, složené z hardwaru (senzory), výpočetní platformy s modulem umělé inteligence a vizualizační platformy, poskytuje WINEGRID přesná a cílená řešení pro monitorování s relevantním dopadem na efektivitu provozu a také pro řízení vinifikace přesně podle aktuální potřeby. Tato technologie již pomohla optimalizací proceů vyprodukovat více než 150 milionů lahví vína.