Rakousko-český Interreg chystá podporu projektů ve výši téměř 87 milionů eur

Program Interreg Rakousko – Česko 2021–2027 vstupuje do nové etapy svého působení. V nadcházejícím období zajistí příhraničním regionům podporu ve výši téměř 87 milionů eur.

Ambiciózní plány na nové období, desítky atraktivních projektů, a především komplexní rozvoj pohraničí. To byla hlavní témata slavnostního zahájení rakousko-české spolupráce, které se konalo 12. prosince v rakouském městě Retz. Na samotném úvodu setkání přivítal zemský radní pro evropské záležitosti Martin Eichtinger a náměstek ministra pro místní rozvoj Jan Fluxa přes 250 účastníků.

Zástupci programu následně představili plány pro nové období, které dále podpoří rozkvět rakousko-českého pohraničí prostřednictvím spousty zajímavých projektů v oblasti životního prostředí, výzkumu, vzdělávání, kultury či cestovního ruchu. Představitelé programu mají díky bohatým zkušenostem jistě na čem stavět i vzhledem k úspěšné realizaci v minulém období. To potvrzují i slova zástupce Evropské komise Robert Spisiak, který vyzdvihl pozitivní přínos programů na rozvoj regionu.

Podrobnosti najdete ZDE.