Projekt „Česko platí kartou“ umožňuje obchodníkům získat platební terminál až na rok zdarma

Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu „Česko platí kartou“ prodloužen až do 31. března 2025. Obchodníci, kteří přijímají karty vydělávají v průměru o 12‑18 % víc, než pokud přijímají jen hotovost.

Bezkonaktní úhrady platební kartou jsou v Česku čím dál oblíbenější. V celosvětovém konextu se řadí naše země mezi státy s nejvyšším zastoupením bezkontaktních plateb.

Pořzení platebního terminálu se obchodníkům vyplatí. Mezi hlavní výhody patří získání nových zákazníků, zvýšení bezpečnosti majitele i jeho zaměstnanců, větší obrat a další.

Ministerstvo průmyslu a obchodu se rozhodlo na tuto situaci reagovat projektem “Česko platí kartou”, který se pro vysoký zájem aktuálně prodlužuje až do 31. března 2025.

Obchodníci si tak stále ještě můžou zažádat o získání platebního termínálu až na rok rok zdarma.

O terminál zdarma můžou zažádat:
– OSVČ, firmy, příspěvkové organizace či úřady, které za posledních 12 měsících neakceptovaly platbu kartou
– žadatel dodržuje všeobecné podmínky pro využívání služby akceptace plateb kartou
– terminál zdarma a nulové transakční poplatky se vztahují na obrat v platbách kartou do 50 000 Kč, nad rámec tohoto obratu budou transakční poplatky účtovány dle standardních komerčních podmínek poskytovatele terminálu

 Jak požádat o terminál?

  • Stačí si vybrat poskytovatele, od kterého chcete terminál nebo platební bránu na půl roku zdarma a bez závazků.
  • Podpora se vztahuje vždy na jeden terminál či platbní bránku v rámci daného obchodníka. Případné další zvýhodnění a rozšíření nabídky závisí na dohodě s vybraným poskytovaltele služby.

Bližší informace na stránkách projektu: https://www.ceskoplatikartou.cz/ a zde.