Progres Ekotech vybojoval v soutěži SME EnterPRIZE třetí místo

Téměř stovka podniků a startupů z celého Česka se zapojila do již třetího ročníku soutěže Generali České pojišťovny SME EnterPRIZE. Do finále se probojovala desítka firem, ze kterých po osobních rozhovorech porota vybrala výherce.

Na třetím místě se umístila členská firma Krajské hospodářské komory MSK Progres Ekotech, jejichž předmětem podnikání je zpracování široké škály průmyslových odpadů. Různorodé materiály, ze kterých vyrábějí brikety, jsou schopni kombinovat na míru a do výsledné brikety tak použít i překvapivě nesourodé a nepoužitelné materiály.

Na druhém místě skončila Biopekárna Zemanka, první cenu si odnesla jihomoravská firma Sonnentor.

Soutěže SME EnterPRIZE se díky partnerské spolupráci s Generali Českou pojišťovnou zúčastnili také zástupci Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje.

Soutěž je určena pro startupy, živnostníky, mikro, malé a střední podniky (tzv. SME), které v rámci svého podnikání prosazují a dodržují zásady udržitelnosti, a mají tak pozitivní dopad na oblast životního prostředí.

Soutěžící mají možnost získat (mimo jiné) také finanční odměnu, mentoring na podporu udržitelného podnikání a mediální podporu pro svůj byznys.

Novinkou v letošním roce soutěže byla cena pro startup, kterou zaštítila agentura CzechInvest. Z TOP5 finalistů první cenu získal startup myco. Firma se zabývá vývojem a výrobou přírodních materiálů z podhoubí a odpadů ze zemědělského a dřevozpracujícího průmyslu.

Všem oceněným za Krajskou hospodářskou komoru Moravskoslezského kraje gratulujeme.