Přivítali jsme delegáty maďarské podnikatelské mise z Obchodní a průmyslové komory v Győru

Účastníci incomingové podnikatelské mise členských firem Obchodní a průmyslové komory Župy Győr-Moson-Sopron se ve dnech 10. – 11. 11. 2022 přijeli seznámit s podnikatelským prostředím Moravskoslezského kraje a navštívili vybrané úspěšné firmy našeho regionu.

Pro zástupce maďarských podnikatelů působících převážně v potravinářském průmyslu a souvisejících odvětvích byl připraven bohatý program, který mimo jiné zahrnoval exkurzi do Pivovaru Radegast, společnosti MARLENKA International s.r.o. a TATRA TRUCKS a.s. Maďarští hosté ocenili i ochutnávky místních specialit.

V nabitém programu byl vyhrazen čas také na vzájemnou diskusi se spoluorganizátory z Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje o aktuální sitauci, kterou řeší maďarské i české podniky a sdílení zkušeností s fungováním regionálních hospodářských komor.

V průběhu mise byla dohodnuta i další spolupráce jak na úrovni obou hospodářských komor, tak i regionálních partnerů sítě Enterprise Europe Network, kteří akci zorganizovali.