Portál pro exportéry Access2Markets – jaká pravidla a dohody je třeba dodržovat?

  • Chcete vyvážet nebo dovážet produkty nebo služby?
  • Chcete vědět, jaké platební povinnosti, nebo pravidla musíte dodržovat v rámci mezinárodních dohod?

Internetový portál Access2Markets kombinuje databázi o přístupu na trh, asistenční službu EU pro obchod a mnohem více v jednom nástroji. Ať už začínáte, nebo jste zkušeným obchodníkem, informační portál Vám poskytne veškeré informace o cílovém trhu, které potřebujete.

 

Access2Markets poskytuje informace o clech, daních, pravidlech a požadavcích pro výrobky ve všech zemích EU a více než 120 dalších trzích po celém světě.

Jednotlivé výrobky a cílové trhy je možno vyhledávat podle produktů na stránkách My Trade Assistant.

Každý produkt má kód, který najdete na stránkách Access2Markets. Tento kód budete potřebovat, abyste získali informace jaká cla vnitrostátní nebo místní daně musíte zaplatit. Rovněž také zjistíte, jaké postupy a formality je třeba dodržet.

 

Čelíte problémům s dovozem nebo vývozem?

Na portálu Access2Markets naleznete stávající překážky daného trhu.

Všechny obchodní dohody EU v kostce. Portál Access2Markets uvádí seznam všech pravidel původu, ochraně duševního vlastnictví v EU, investicích, trzích s veřejnými zakázkami a mnohem více.

Jak zažádat o slevu na clu? Abyste mohli využít snížené sazby, musíte celním orgánům země dovozu předložit správné doklady. Každá obchodní dohoda EU obsahuje seznam dokumentů, které potřebujete. Zkontrolujte, jak prokázat původ vašeho výrobku nebo zda musíte být „registrovaným vývozcem“?

Jak uvést svůj výrobek na trh?

Access2Markets Vám poskytne všechny potřebné informace, ať už se jedná o certifikáty posuzování shody pro strojní zařízení, zdravotní certifikát pro produkty akvakultury nebo označování zpracovaných potravin.

Podrobné informace naleznete ZDE.