Poprvé do Česka dorazí mladý gruzínský klavírista a skladatel Sandro Nebieridze

Do Česka poprvé zavítá mladý gruzínský klavírista a skladatel Sandro Nebieridze. Ten právě v Ostravě přednese 10. ledna, v rámci cyklu klavírních recitálů, i vlastní tvorbu – Klavírní sonátu č. 1 c moll, kterou napsal již ve svých čtrnácti letech. O tři dny později, 13. ledna, pak bude pódium Domu kultury města Ostravy patřit mladým nadějným sólistům, kteří úspěšně prošli interpretační soutěží JFO. V pestrém programu nebudou chybět například Dvořákovy nejznámější árie. Za klavír usedne talentovaný Tomáš Vrána a orchestr povede Stanislav Vavřínek. Tento koncert bude možné zhlédnout také online na Facebooku a YouTube JFO.

Koncert se koná 10. 1. 2022 / 19:00 / v Domě kultury města Ostravy.

Program koncertu spojuje jedna z nejužívanějších hudebních forem napříč staletími – „sonáta“.  Nejmladší skladbou programu je právě První klavírní sonáta, jejímž autorem je interpret samotný. 

Další přednesenou skladbou bude Chopinova Klavírní sonáta č. 2 b moll, jež vznikla na zámečku George Sandové, kde skladatel pobýval přes léto 1839. Je právem považována za jedno z jeho nejpůsobivějších děl. 

Do třetice koncert doplní sonáta Sergeje Prokofjeva, při jejímž přednesu bude mít Sandro Nebieridze příležitost předvést to nejlepší ze svých technických kvalit. Jde o monumentální dílo a na pianistu klade Prokofjev v této skladbě skutečně enormní technické nároky.

Podrobné informace ke koncertu a koupi vstupenek jsou k dispozici zde.