Personalisté na workshopu zjistili, jak na efektivní nábor zaměstnanců

Najít vhodného zaměstnance bývá pro firmy složitý problém. Jak si pomoci náborovými kampaněmi na sociálních sítích a v online světě poradil workshop s názvem HR v roce 2019: nepalte od boku, řešte nábor a využití kapacit efektivně. Ten 30. listopadu na ostravské Černé louce uspořádala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje v rámci projektu INTERREG V-A SK-CZ, spolufinancovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

V prezentaci lektor odpovídal na otázky – jak stanovit cíle pro nábor, jak je měřit a vyhodnocovat pro sebe a pro vedení, proč je kariérní stránka tak důležitá, jak vyladit svou firemní prezentaci, co nesmí chybět na karierním rozcestníku nebo na stránce inzerátu.

V další části představil HR marketing jako cestu, jak být zapamatovatelní, zajímaví pro uchazeče a konkurenceschopní na trhu práce. Poradil, jak na HR marketing v online světě, jak spustit placenou kampaň na Facebooku a vyhodnotil možný dosah internetových reklam u zájemců o práci.

V druhé části následovala prezentace Infobodu – Kontaktního centra Česko-slovenské spolupráce. Tuto službu Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje provozuje od února letošního roku. Jde o aktivitu z projektu INTERREG V-A SK-CZ, kdy tento projekt má za cíl podporovat přeshraniční spolupráci a vytvoření komunikační sítě pro české a slovenské podnikatele.

Pozvánka