P3 Logistic Parks: Chceme přispět k tomu, aby Ostrava byla ještě lepší místo k životu i podnikání

Novou firmou Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje se stala společnost P3 Logistic Parks, dlouhodobý vlastník, vývojář a manažer evropských logistických nemovitostí.

Společnost představil Aleš Zacha, šéf developmentu P3 pro ČR:

Společnost P3 nabízí firmám pronájem průmyslových nemovitostí, což v praxi obvykle znamená prostor pro jejich další růst. Nejčastěji to jsou výrobní nebo skladové haly, ale i showroomy, výdejny a kanceláře, které se nachází v dopravně atraktivních lokalitách.

V Ostravě můžeme nabídnout variabilní plochy od 1500 m2 do 35 000 m2 v blízkosti centra města i křížení hlavních dopravních tahů Místecké a Rudné.

Je ve vašem oboru podnikání nějaký druh činnosti, který vás odlišuje od ostatních?

P3 je developer evropských průmyslových nemovitostí, který je rovněž vlastní a spravuje. Naše záměry jsou dlouhodobé, a proto si velmi zakládáme na kvalitě, udržitelnosti a dobrých vztazích se zákazníky. Náš přístup k podnikání je komplexní a zároveň odpovědný. Slibujeme vždy jen to, co skutečně můžeme dodržet.

 S jakým záměrem a očekáváním jste vstoupili do Krajské hospodářské komory MSK?

V Ostravě jsme zahájili výstavbu moderní průmyslově – obchodní čtvrti P3 Ostrava Central, která bude určovat podobu průmyslového developmentu v 21. století. Díky pečlivé spolupráci s architektem Kotkem se nám podaří bývalý brownfield začlenit do okolní zástavby. V těsné blízkosti DOV vznikne prostor, který může pomoci zdejším firmám v dalším růstu, anebo pomůže lidem v okolí získat kvalitnější e-commerce služby. Chceme přispět k tomu, že Ostrava bude ještě lepší místo k životu i podnikání. Chceme být součástí zdejší komunity a jednou z cest, jak toho docílit, je spolupráce s Krajskou hospodářskou komorou MSK. 

Plánujete v nejbližší době nějakou zásadní investici do rozvoje vaší firmy? 

Zásadní investicí je právě výstavba již zmíněné čtvrti P3 Ostrava Central. Řečí čísel je to 44ha pozemek, na němž nabídneme 160 000 m2 ploch, přičemž k pronájmu budou jednotky už od 1500 m2. Je to mimořádná investice a na poměry průmyslového developmentu vzniká něco výjimečného. Jakkoliv bude čtvrť patřit byznysu, bude otevřená i veřejnosti, která se díky skvělému urbanistickému řešení bude moci pěšky i na kole dostat k Ostravici a podívat se do míst, která pro ni byla desítky let zcela nepřístupná.