Online setkání členských firem Krajské hospodářské komory

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK) uspořádala 11. února 2021 online setkání členských firem s názvem Business snídaně členů KHK MSK.

Během více než hodinového programu se členské firmy dozvěděly novinky z dění v KHK MSK, právník shrnul některé změny v legislativě u obchodních korporací platných od ledna letošního roku a krátce se také představila pětice nových členských firem – Luděk Giebl, Hrtus & Partners s.r.o, Spojmont Ostrava s.r.o., LUCCO a.s. a E-Technik s.r.o.

Hlavním tématem únorového online setkání byl nedostatek pracovníků a možnosti řešení této situace. K tématu se vyjádřily zástupkyně Úřadu práce, které nastínily vývoj nabídky a poptávky na trhu práce v našem kraji a představily projekt Outplacement, díky kterému mají zaměstnanci ve výpovědní době nebo se smlouvou na dobu určitou šanci najít si nové místo ještě před koncem pracovního poměru.
Další přednášející představil projekt Moje místo v MSK, který má za úkol pomáhat lidem a propojovat firmy mezi sebou při řešení propouštění a náboru nových zaměstnanců.
Představen byl také Hlavní nástroj outplacementu OKD, a.s., program Nová šichta, jehož hlavním posláním je poskytnout pomoc odcházejícím zaměstnancům ze společnosti OKD, zejména s hledáním nového pracovního uplatnění.
V další části se přednášející z řad členské firmy Czech Job Place, Asociace pracovních agentur a KHK MSK věnovali problematice dovozu zaměstnanců ze zahraničí, a to včetně konkrétních rad, jak tyto pracovníky do své firmy získat.

Tato pravidelná setkávání KHK MSK plánuje pořádat každý měsíc s cílem napomáhat budování vztahů mezi členy, vzájemně se poznávat a předávat si cenné rady, kontakty a pomoc při podnikání.

Prezentace KHK MSK – 11.2.2021

Moje místo v MSK

Prezentace Czech Job Place

Prezentace Nová šichta

Prezentace Úřadu práce

Režim Ukrajina

APA – nedostatek pracovníků