Enterprise Europe Network – služby pro exportéry


Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje je součástí informační poradenské sítě Enterprise Europe Network, v níž je začleněno téměř 600 partnerů z více než 50 zemí.

Tato síť je zaměřená na poskytování podpůrných služeb a informací pro rozvoj inovačního podnikání. Cílem je podpořit malé a střední podniky a zvýšit jejich konkurenceschopnost a využít co nejvíce obchodních příležitostí v EU i mimo ni.

Enterprise Europe Network vznikla za podpory Evropské komise jako nástupce sítí EIC a IRC, jejichž činnost skončila v roce 2007. Činnost Enterprise Europe Network byla v České republice slavnostně zahájena počátkem roku 2008.

Tato iniciativa Evropské komise poskytuje podnikatelům jedno kontaktní místo, na které se mohou obrátit s žádostí nebo radou a využít dostupných služeb. Tím, že služby jsou nabízeny pod jednou střechou, se snižuje byrokracie a chaos, se kterým se podnikatelé střetávají, když není jasné, na kterou organizaci je třeba se obrátit s konkrétní záležitostí.

EXPORTNÍ PORADENSTVÍ

Obchodní aktivity v zahraničí mají řadu podmínek a specifik. Ke konzultacím obchodních záměrů a konkrétních potřeb se firmy mohou s důvěrou obrátit na odborníky Enterprise Europe Network. Získají odpovědi na řadu specifických otázek a mohou tak zkrátit dobu přípravy svých zahraničních aktivit. Při poskytování poradenství a vyhledávání vhodných obchodních kontaktů využíváme rozsáhlou síť spolupracujících partnerů v 60 zemích.

Vnitřní trh EU
Poradíme vám jak na vnitřní trh EU

Zpětná vazba pro EK
Pomůžeme vám zorientovat se v legislativě EU a dát vám zpětnou vazbu o problémech, se kterými se potýkáte

Ochrana duševního vlastnictví
Jednoduše a prakticky vám poradíme s ochranou a využitím vašeho duševního vlastnictví

Informace o jednotlivých službách sítě Enterprise Europe Network

PODPORA INOVACÍ

PARTNERSTVÍ

Kontakt:
Ing. Hana Simonová, tel.: +420 724 613 918, h.simonova@khkmsk.cz
Mgr. Marcela Vontor, tel.: +420 724 873 144, m.parolkova@khkmsk.cz