Novinky Krajské hospodářské komory MSK v roce 2023

S příchodem nového kalendářního roku nám dovolte shrnout novinky a aktivity, které nás v příštím roce čekají. Rok 2023 je pro Krajskou hospodářskou komoru MSK rokem oslav 30. výročí od svého založení. Oslavu promítneme do networkingového setkání členů KHK MSK, které tentokrát pojmeme jako prestižní setkání podnikatelů celého kraje na výročním plese, který se uskuteční v březnu v Imperial Hotelu Ostrava.

Čeká nás také rok volební, kdy delegáti KHK MSK zvolí do svého vedení nové členy představenstva a dozorčí rady. Také samotný úřad dozná personální změny, na pozici ředitele úřadu KHK MSK střídá Natálii Šitavancovou Jan Skipala, který dosud v KHK MSK pracoval na pozici projektového manažera mezinárodního projektu Enterprise Europe Network.

„Díky tomuto projektu i kontaktu s našimi firmami je mi podnikatelské prostředí blízké, službami KHK MSK se i nadále budeme snažit pomoci firmám zvládat dobu ekonomických nejistot, zavádět nové obchodní strategie a s využitím benefitů členství v Komoře zvyšovat výkonnost společností i povědomí o členech na trhu,“ uvedl Jan Skipala.

Členských firem KHK MSK v současné době eviduje 316, jen za letošní rok se jejich počet rozšířil o 26 nových členů.

propagaci a zviditelnění činnosti a aktivit členských firem bude KHK MSK i dále využívat řadu tištěných i elektronických médií. Na webu www.khkmsk.cz mohou členové prezentovat zdarma své úspěchy, nové projekty nebo nabízet zvýhodněné výrobky a služby mezi členskou základnu.

Aktivity KHK MSK a své členské firmy také propagujeme v mobilní aplikaci a na sociálních sítích. Sledujte nás na www.facebook.com/khkmsk/ nebo na https://www.linkedin.com/company/11252385/. Aplikace je zdarma ke stažení u zařízení s operačním systémem Android na Google Play, u zařízení iOS (iPhone) ji zájemci najdou na App Store.

Veškeré informace o poskytovaných službách naleznete na našem webu: www.khkmsk.cz.

Novinkou od ledna příštího roku bude zjednodušení vystavování karnetů ATA. Hospodářská komora České republiky jako záruční a vystavující organizace mezinárodního řetězce karnetů ATA v ČR se připojuje k procesu digitalizace karnetů, který postupně povede až k používání elektronického karnetu ATA v mobilní aplikaci. Prvním krokem digitalizace bude zasílání online dat o karnetech ATA, a to již od 1.1.2023. Nově tedy budou Komory zajišťovat tisk karnetů ATA bez nutnosti osobně navštívit Komoru pro získání formulářů. V průběhu roku 2023 pak plánujeme spustit Portál služeb, přes který si budete moci o karnet ATA požádat plně elektronicky.

Věříme, že Vás nabídka služeb a akcí zaujme a těšíme se na spolupráci v příštím roce.

Zároveň Vám přejeme příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2023, mnoho osobních i pracovních úspěchů a zejména hodně zdraví.

Tým Krajské hospodářské komory MSK