Nenechte si ujít dotaci z Modernizačního fondu v programu RES+

Ostrá dotační výzva Modernizačního fondu v programu RES+ je za rohem. Pravidla pro čerpání podpory již byla zveřejněna a čeká se jen, až Státní fond životního prostředí oficiálně vyhlásí a upřesní poslední parametry.

Pokud jste se zapojili do předregistrační výzvy, můžete se už v letošním roce ucházet o podporu v rámci dotační výzvy. Nová členská firma Frank Bold Vám v této souvislosti nabízí své služby. V partnerství s Regionální poradenskou agenturou Vás provede celým procesem od přípravy projektu, podání žádosti o dotaci až po samotnou realizaci. Pojistíte si tak včasné zpracování projektu a úspěšné podání žádosti o dotaci.

Na dotaci z Modernizačního fondu je možné získat až 50 procent z investičních nákladů, což je velká příležitost, jak nastartovat využívání obnovitelných zdrojů energie v celé České republice. Zájem je proto velký a očekává se, že uspěje jen malá část žadatelů. Rozhodující je nyní rychlost a kvalita podaných projektů.

S ohledem na požadavky vyplývající z pravidel čerpání podpory je Modernizační fond vhodný pro projekty o výkonu od 100 kW výše. Pokud Váš projekt nedosahuje výkonu 100 kW a výše, náklady spojené s přípravou projektové žádostí pro Vás nejsou výhodné. Neznamená to, že se nemůžete ucházet o podporu z Modernizačního fondu, bude pro Vás ale zřejmě vhodnější využít programů Nová zelená úsporám (podmínky programového období 2021–2030 mají být vyhlášeny už v červnu), OP TAK nebo OP ŽP.

Co nabízí svým partnerům

  • Přípravu podkladů k podání žádosti o dotaci včetně projektové studie, žádosti o připojení, projektové dokumentace a případného statického posudku a energetického posudku
  • Přípravu a administraci žádosti RES+ prostřednictvím Regionální poradenské agentury
  • Přípravu elektrárny na klíč, případně jednotlivé kroky inženýringu

Podrobnější nabídka