Nápad v šuplíku? Začni podnikat s programem Green Light!

Přihlašování do 8. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru je tady! Zajímavé projekty z celého Moravskoslezského kraje se mohou hlásit od 1. do 31. října prostřednictvím přihlášky na webových stránkách greenlight.vsb.cz.

Co je GREEN LIGHT?
Jedinečný program na podporu podnikání realizovaný Centrem podpory inovací VŠB – Technické univerzity Ostrava s finanční podporou Moravskoslezského kraje. Přihlásit se do něj může kdokoliv, kdo má chuť začít podnikat a v hlavě nebo v šuplíku má nápad na vlastní podnikání. Vítáni jsou i ti, kteří jsou super, něco super umí a chtějí se zapojit do podnikatelského projektu někoho jiného.

Znáte to. Jednomu vizionáři se taky smáli a letos jsme upírali oči k nebi, jestli nezahlédneme jeho raketu mířící k ISS…

Kolik bude účast stát?
Vůbec nic! Program pro účastníky byl, je a bude zdarma. Jeho obsah je ale samozřejmě k nezaplacení!

Teď ale vážně. V GREEN LIGHT jsou skvělí mentoři, kteří mají bohaté zkušenosti z vlastního podnikání a rádi se o ně podělí. Těšit se můžete na Oskara Kořistku ze Supernovy, jediného českého startupu, který se účastnil amerického akcelerátoru Y Combinator. Matěje Kastnera z ProRocketeers. Ten se zase vyzná v IT oblasti, startupech a agilním řízení projektů. Nebo třeba Martina Čecha, který své týmy naučí, že problému není třeba se bát, právě naopak je třeba je chápat jako příležitost k dalšímu rozvoji.

V Akcelerátoru najdete taky spoustu tematicky zaměřených workshopů, ty dodají vašim nápadům pořádný podnikatelský šmrnc. Postupně se budou věnovat například finančnímu plánu, marketingu, právu, práci v týmu, prezentačním dovednostem a dalším a dalším věcem.

Můžu se přihlásit, pokud…
Můžete se přihlásit hned teď, to je to hlavní! Program není nijak oborově zaměřen. Nezáleží ani na vašem věku. Mladí lidé mají drive, starší zase bohaté zkušenosti, pověstnou chladnou hlavu a čuch na dobré příležitosti. Dokonce nemusíte mít ani nic společného s VŠB-TUO.

A co dál?
Díky zapojení do programu získáte síť kontaktů, ať už na odborníky, další organizace podporující podnikání nebo na investory. Zážitky a dovednosti, které využijete nejen v podnikání. Zkušenost k nezaplacení a možná i nějakou výhru do začátku. Bude prostě záležet, jak moc se do toho obujete a kolik výhod si z GREEN LIGHT vezmete.

Obuj se do toho. Dej svému podnikání šmrnc. Nastartuj svůj sen. Začni podnikat!

Registrace 1. – 31. října 2020 zde.