Na vouchery pro podnikatele Moravskoslezský kraj rozdělí skoro půl miliardy korun

Od ledna 2024 budou moci podnikatelé žádat o dotaci Moravskoslezský kraj, který ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí vyhlásil nový dotační program na pomoc rozvoji podnikání v regionu. Na vouchery pro podnikatele bude do roku 2027 rozdělena vysoká částka 460 milionů korun.

Nový dotační program je realizovaný v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Je zaměřen na rozvoj stávajících podniků v Moravskoslezském kraji, podporu inovací a nových technologií. Měl by také motivovat ty, kteří si chtějí ověřit svůj podnikatelský záměr a začít podnikat.

Po celé období fungování Operačního programu Spravedlivá transformace do roku 2027, se pro podporu podnikání v Moravskoslezském kraji počítá s finanční alokací 460 milionů korun. V rámci I. výzvy, která potrvá do poloviny roku 2025, nabídne kraj potenciálním žadatelům o dotaci polovinu této sumy, tj. 230 milionů korun.

Podpora dotačního programu bude nabízena prostřednictvím dvou specifických aktivit: Voucheru pro rozvoj podnikání a Inovačního voucheru. Žádost je nutné podat elektronicky, a to prostřednictvím aplikace Vouchery pro podnikatele. Zájemci o vouchery mají dost času si vše pořádně promyslet. Žádosti mohou být podávány od 3. ledna do 16. prosince 2024.

Podrobnosti najdete zde: https://www.msk.cz/cs/temata/cestovni_ruch/na-vouchery-pro-podnikatele-moravskoslezsky-kraj-rozdeli-skoro-pul-miliardy-korun–17539/