Na podzim odstartuje nová výzva Zaměstnanost Plus

Na podzim letošního roku bude spuštěna nová dotační výzva MPSV Zaměstnanost Plus. Jedním z podkladů pro dobře zpracovanou žádost jsou vstupní údaje z vnitrofiremní analýzy o věkové struktuře, motivaci a potřebách Vašich zaměstnanců a následný plán rozvojových aktivit.

Operační výzva bude zaměřena na zvýšení adaptability pracovní síly a bude z ní možno financovat vzdělávání s tím související.

V tomto případě lze pro vnitrofiremní analýzu například využít ověřeného britského standardu We invest in people či pro menší a střední firmy Analýzu motivace zaměstnanců nebo měření pracovní schopnosti podle Age managementu.

OPZ+ navazuje na končící Operační program Zaměstnanost. Oproti minulému období je sice rozpočet programu zhruba o 28 miliard nižší, příjemci se však v novém období mohou těšit na jednodušší a flexibilnější pravidla. Ta zahrnují např. širší využití zjednodušených metod vykazování, jako jsou nepřímé náklady, paušální sazby nebo jednotky.

Aktuální informace o výzvách budou dostupné na webových stránkách www.esfcr.cz spolu se všemi nezbytnými dokumenty pro žadatele a příjemce OPZ+.