MPO spouští nový web pro zájemce o evropské fondy

Lepší a rychlejší komunikace se žadateli a příjemci o prostředky z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK).  Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo nový web na adrese www.optak.cz, kde najdou nejen podnikatelé potřebné informace.

„OP TAK je jedním z klíčových programů financovaných z prostředků Evropské unie, v rámci kterého podporujeme zejména malé a střední podniky, ale i velké firmy z oblasti energetiky, digitalizace nebo vědy a výzkumu. Abychom zájemcům o podporu pomohli se ve výzvách z tohoto programu co nejlépe vyzvat, připravili jsme pro ně přehledný web, kde najdou veškeré informace. Věřím, že nový portál www.optak.cz  žadatelé ocení,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Web obsahuje aktuální výzvy, jednoduchý filtr dle priorit a typu podpory a základní přehled každé výzvy s přímým odkazem na systém ISKP2021+ pro podání žádosti. Uživatelé najdou mimo jiné informace, které je krok po kroku provedou cestou od sepsání podnikatelského záměru až po realizaci projektu.

„Chceme podnikatelům co nejvíce usnadnit práci, proto jim nabízíme také filtr, do kterého stačí zadat základní kritéria. Podle nich žadatel zjistí, jakou podporu ze strukturálních fondů může čerpat,“ říká vrchní ředitel fondů Evropské unie Marian Piecha s tím, že pokud podporu žadatel nenajde, pak se přes portál Ministerstva průmyslu a obchodu www.podporapodniku.cz dozví o možnostech získání evropských i státních dotací spravovaných napříč celou státní správou.

Na webu jsou dále upoutávky na akce, stručné blogové články, čtvrtletník „tak“ a publikace týkající se implementace evropských fondů. Cílem je zpřístupnit informace co nejširšímu okruhu zájemců. Přihlásit se také lze k odběru online newsletteru.

Kromě dotací se webová stránka zaměřuje i na finanční nástroje. Již nyní se připravuje upgrade pro roční kalendář událostí, který poskytne přehled o plánovaných akcích, seminářích, workshopech a konferencích pořádaných MPO a Agenturou pro podnikání a inovace.

Zdroj: MPO