Ministerstvo průmyslu a obchodu podpoří výrobu zdravotnických prostředků, vývoj a nasazení nových technologií pro boj proti COVID-19

V pondělí schválila vláda nové programy pro boj proti koronavirové nákaze. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) tak podpoří výrobu zdravotnických prostředků, vývoj a nasazení nových technologií pro boj proti koronavirové nákaze COVID-19.

Jsou proto zahájeny přípravy pro vyhlášení nové výzvy v programu Technologie z programu OP PIK.

Technologie COVID 19 z OP PIK
První výzvu s názvem Technologie COVID 19 z OP PIK MPO vyhlásí 14. dubna 2020. O podporu až do výše 20 milionů korun budou moct žádat malí a střední podnikatelé. K dispozici bude celkem minimálně 300 milionů korun.

Na podporu dosáhne podnikatelská činnost zaměřená na výrobu zdravotnických prostředků.
Zejména půjde o projekty, které mají přímou souvislost s bojem proti dalšímu šíření koronaviru prostřednictvím pořízení nových technologických zařízení a vybavení.

Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID-19
Vláda také schválila program Czech Rise Up – Chytrá opatření proti COVID-19. Který má za cíl podpořit rychlé zavedení nových řešení, která mohou pomoci s bojem proti koronaviru, zmírnit dopady dalšího šíření a následky této krize řešit.

Program podpoří projekty firem, včetně start-upů, případně i dalších institucí, prostřednictvím financování nákladů potřebných pro rychlé uvedení řešení do praxe. Příkladem může být nový plicní ventilátor či aplikace usnadňující logistiku.