Listopadová Business snídaně se zaměřila na každodenní využití umělé inteligence ve firmě

Business snídaně v prostorách firmy Manutan s.r.o. 16. 11. 2023 přinesla zajímavý pohled na praktické využití umělé inteligence ve firemním prostředí. Zaměřili jsme se na konkrétní nástroje, jako je ChatGPT nebo Midjourney, na to, jak mohou tyto technologie ovlivnit každodenní rutinu od administrativy až po vedení firmy. Zjistili jsme, jak umělou inteligenci „naučit“ chápat specifické potřeby a efektivně ji integrovat do firemního života.

Lektorka Kateřina Švidrnochová přidala i příběhy z praxe a ukázky, jak umělá inteligence pomáhá v různých oborech.

V druhé části naší snídaně nás advokát Petr Otevřel z ostravské advokátní kanceláře Jansa Mokrý Otevřel & partneři provedl vybranými oblastmi spojenými s nasazením AI v podnikání. Přiblížil zejména problematiku autorských práv při využívání výstupů generovaných AI i připravovanou právní regulaci AI projednávanou v EU. Tedy především tzv. AI Act, který se dotkne všech poskytovatelů systémů AI a stanoví jim řadu povinností, mj. povinnost provést posouzení rizik, provést kategorizaci AI systémů, případnou certifikaci apod.

Ještě jednou děkujeme naší členské firmě Manutan za poskytnutí prostor a pomoc s organizací akce. Univerzitu jsme opět zaplnili do posledního místa!

Listopadová Business snídaně je poslední letošní pravidelnou akcí, v prosinci se všichni sejdeme v ostravském planetáriu, kde 14. 12. 2023 od 17 hodin proběhne Vánoční networkingové setkání pro členy KHK MSK. Více se k akci dočtete zde.

Všechny členy srdečně zveme!!