Krajská hospodářská komora MSK podepsala Memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorou Nižního Novgorodu

V minulém týdnu se místopředseda představenstva René Kolek a ředitelka KHK MSK Natálie Šitavancová zúčastnili pracovní cesty do ruského Nižního Novgorodu. Cesta se uskutečnila na základě pozvání Hospodářské komory Nižního Novgorodu, která projevila zájem o spolupráci s naším krajem.

Nižnij Novgorod je páté největší město v Rusku a je významným ekonomickým, průmyslovým, vzdělávacím a kulturním centrem země. V současné době jsou v regionu vyčleněny finance na investice do řady významných projektů. Ruská strana má zájem o společné ekologické, zemědělské, stavební a zdravotnické projekty.

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje v rámci návštěvy podepsala Memorandum o spolupráci mezi oběma komorami. Do konce roku bude vypracován pracovní plán na jeden rok, kde budou přesně vydefinovány jednotlivé kroky spolupráce a projekty, do kterých bude moci komora zapojovat firmy z regionu.

Kromě podpisu Memoranda a účasti na exportní konferenci, zástupci KHK MSK diskutovali také se zástupci místní administrativy a byla přislíbena maximální podpora naší vzájemné spolupráce.

Česká republika se trvale drží mezi 20 nejaktivnějšími zahraničními obchodními partnery Nižegorodké oblasti. S českými společnostmi si udržuje hospodářské vztahy více než sto podniků Nižného Novgorodu.