Krajská exportní konference v Ostravě přilákala desítky firem

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) a Ministerstvo zahraničí České republiky (MZV ČR) uspořádali 25. září 2018 v ostravském hotelu Imperial Krajskou exportní konferenci. Ta je součástí již třetího ročníku úspěšného stejnojmenného projektu. Na akci, kterou spolupořádala Krajská hospodářské komora Moravsksolezského kraje, přišly více než čtyři desítky převážně místních firem.

Cílem první části nazvané Předexportní rozhodování bylo ujasnit si, kam a jaký produkt chci vyvážet, a jakému odběrateli. V druhé části experti radili, jak předejít riziku, jakých nejčastějších chyb se vyvarovat a informovali o platebních podmínkách a možnostech financování.

Účastníci konference měli jedinečnou možnost pokládat otázky jednotlivým panelistům po celou dobu konference, a to nejen přímo, ale také anonymně elektronicky. Každá Krajská exportní konference je tak zcela unikátní a na místě dotvářená samotnými účastníky.
Představena byla také nová internetová platforma pro české exportéry – ČSOB Trade Club, kterou si zájemci mohli na místě vyzkoušet.

Závěr Krajské exportní konference patřil networkingu s přítomnými zástupci partnerů Krajské exportní konference – zástupci HK ČR, MZV ČR, Československé obchodní banky, České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti.