Korejské podnikatelské fórum zaplnilo celý přednáškový sál

Desítky zájemců přilákal odborný seminář o ekonomice a obchodu s Koreou  – Korea Business Forum, který se uskutečnil v rámci festivalu Korejské dny 2017  ve středu 8. listopadu 2017 v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Organizátoři akce Obchodní komora při Česko-korejské společnosti, Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje – partner sítě Enterprise Europe Network,  a Krajský úřad MSK připravili program nabitý informacemi o ekonomice země, specificích korejského trhu, místních obchodních zvyklostech, kultuře i podnikatelských příležitostech, které země nabízí.

Na úvod přiblížil Nazim Afana za hostitelský krajský úřad spolupráci kraje s Koreou i korejskými firmami, které zde působí. Z příspěvku ředitelky Krajské hospodářské komory MSK Natálie Šitavancové se posluchači dozvěděli, jak jim díky partnerství v poradenské síti Enterprise Europe Network může komora pomoci při expanzi na zahraniční trhy a jaké nabízí možnosti při vyhledávání korejských obchodních partnerů.

Exportní a investiční příležitosti v Koreji, aktuální ekonomickou a politickou situaci země představil Lukáš Mikeska, prezident Obchodní komory při Česko-korejské společnosti.  S velkým zájmem vyslechli přítomní prezentaci Jany Chamrové o korejských firmách působících v ČR, korejské kultuře a o obchodních zvyklostech. Po oficiální části využili posluchači možnosti osobních konzultací s přednášejícími.