KHK MSK vyjela se zástupci firem na podnikatelskou misi do Nizozemska

Krajská hospodářská komora MSK ve spolupráci s Ekonomickou diplomacií při Ministerstvu zahraničních věcí ČR a díky mezinárodního projektu Enterprise Europe Network uspořádala ve dnech 12. až 15. března 2024 zahraniční podnikatelskou misi do nizozemského Utrechtu.

Cílem této cesty byla návštěva dvou mezinárodních strojírenských veletrhů TechniShow a ESEF Maak Industrie, kde se uskutečnila také předem domluvená dvoustranná jednání.

Program zahájilo setkání s ekonomickým diplomatem z Ekonomické diplomacie ČR České ambasády v Nizozemí Stanislavem Benešem na českém veletržním stánku, který byl zřízen pod záštitou nizozemské pobočky společnosti CzechTrade. Vystavující české firmy na stánku CzechTrade Neatherlands přijel na veletrh přivítat také český velvyslanec René Miko.

Návštěvu na veletrzích obohatil doprovodný program, a to exkurze do místní společnosti STYLE CNC Machines, která se zaměřuje na stroje pro jednoduchou kusovou a malosériovou výrobu. Firma svou výrobu od vývoje až po servis zajišťuje pouze z vlastních zdrojů. Díky tomu je respektovaným a spolehlivým dodavatelem pro strojírenské, modelářské a servisní podniky.
Tao společnost také následující den na veletrhu na svém stánku prezentovala své obráběcí stroje.

Program třídenní mise účastníci mise zakončili na večerní recepci, která se konala na České ambasádě v Haagu za přítomnosti českého velvyslance Reného Mika a dalších nizozemských obchodních partnerů. Pan velvyslanec firmám popřál mnoho úspěchu a plno zdárně dojednaných obchodů.

„Věříme, že mise byla pro spřátelené firmy přínosná, ať už v navázání kontaktů se zahraničními partnery, tak možností potkat se v rámci networkingových sezení i s dalšími zástupci českých firem,“ zhodnotil ředitel KHK MSK Jan Skipala.