KHK MSK předala výtěžek z vánoční akce nadačnímu fondu Ježíškova vnoučata

Částku 15 tisíc korun vybranou za vítězný svařák v soutěži členských firem Krajské hospodářské komory MSK na Vánočním networkingu KHK MSK předala nadaci Ježíškova vnoučata z Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Akce se konala 14. prosince 2023 v Planetáriu Ostrava a sešla se na ní více než stovka členů KHK MSK.

V poděkování tým Ježíškových vnoučat uvádí, že díky zaslaným penězům mohli seniorům přispět na dárky, které si přáli.

„Chceme jen, abyste věděli, že si Vaší pomoci moc vážíme. Že peníze, které jste poslali do našeho projektu, přinášejí radost seniorům přesně tak, jak jste si přáli. Nebýt lidí, jako jste Vy, nikdy by to nebylo možné.

Samotu někdy velice rádi vyhledáváme, osamělost je ale pocit, který bolí, trápí a jen těžko se s ním člověk vyrovnává. Když navíc tráví podzim svého života mezi čtyřmi stěnami, které nedýchají vzpomínkami na rodinu a blízké. Osamělost je pocit, o kterém se těžko povídá. A Ježíškova vnoučata otevírají příležitost takový rozhovor započít, protože dárkem to často jen začíná.

Ježíškova vnoučata dokáží zařídit to, že člověk, který sedával za oknem domova pro seniory a neměl nikoho, kdo by ho na mechanickém vozíku dotlačil k jeho oblíbené řece podívat se na západ slunce … nebo do města poslechnout si vánoční koledy, najednou dostane elektrický vozík. Který si obslouží prstem jedné ruky. A dokáže tak všední nekonečné dny proměnit v nevšední. Anebo člověk bez návštěv příbuzných upoutaný na lůžko, který už je odkázaný jen na ticho čtyř stěn. Najednou, díky Vašim penězům, zažívá pravidelné návštěvy chlupatého kamaráda na čtyřech tlapkách, ke kterému se může přitulit, tiše se mu vypovídat nebo se zasmát jeho roztomilým kouskům.

Každý den dává smysl ve chvíli, kdy se máme na co těšit. Je nesmírně důležité mít se na co těšit. A právě Vy jste to umožnili.

Moc si Vaší pomoci a laskavosti vážíme a přejeme Vám z celého srdce, ať máte kolem sebe stejně vnímavé a otevřené lidi, jako jste VY!“