Doprovodná podnikatelská mise do Maroka a Turecka s ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem

Datum konání: 28.04.2024 - 03.05.2024

Místo: Maroko, Turecko
Zaměření: vodní hospodářství
Typ: podnikatelská mise
Organizátor: HK ČR

Kontakt:

Antonín Klamt, HK ČR, klamt@komora.cz

Ministerstvo životního prostředí ČR a Hospodářská komora ČR Vás zvou k účasti na doprovodné podnikatelské misi ministra životního prostředí Petra Hladíka do Maroka a Turecka v termínu 28.4. – 3.5. 2024.

Podnikatelská mise doprovázející ministra životního prostředí pana Petra Hladíka vedená viceprezidentkou HK ČR paní Janou Havrdovou navštíví v Maroku hlavní město Rabat a průmyslovou metropoli Casablanca. V Turecku bude mise směřovat do hlavního města Ankary a přístavního města Mersin. Misi doprovodí velvyslanci ČR v Maroku, pan Ladislav Škeřík, a v Turecku, pan Pavel Vacek.  

Program zahrnuje mimo jiné podnikatelská fóra ve všech uvedených městech (v sídle AMDIE – Marocká agentura pro rozvoj investic a exportu v Rabatu, v sídle CGEM – Marocký podnikatelský svaz v Casablance, resp. v sídle TOBB – Svaz tureckých obchodních průmyslových komor v Ankaře a Mersinské obchodní a průmyslové komoře), která umožní českým firmám přímý kontakt s vhodnými marockými a tureckými obchodními partnery. Na programu je též návštěva relevantních místních projektů, např. úpravny vody ONEE v Rabatu nebo prohlídku logistického centra společnosti Dachser v Casablance. Turecký program zahrnuje večerní recepci na zastupitelském úřadě, podnikatelské kontaktní akce v Ankaře a v Mersinu a propojení oficiální a podnikatelské delegace.

Misi organizačně zajišťuje Hospodářská komora ČR. Na přípravě programu se vedle Ministerstva životního prostředí ČR podílí též zastupitelské úřady v Rabatu a v Ankaře.

Předpokládána je účast českých firem ze sektorů životního prostředí, vodního hospodářství, nakládání s odpady, cirkulární ekonomiky. Další možné oblasti zahrnují obory přidružené životnímu prostředí.

Účastnický poplatek bez DPH ve výši 2. 200,00, – EUR uhradíte na účet HK ČR na základě zálohové faktury. Pokud nemůžete zálohu uhradit v EUR, vyznačíte informaci v přihlášce, že chcete hradit ekvivalent ve výši 55. 000,- Kč. Členové HK ČR mají slevu na účastnickém poplatku ve výši 10 % – tzn. 1. 980,00,- EUR, resp. 49. 500,- Kč.

V případě Vašeho zájmu o účast na výše uvedené podnikatelské misi: 

  • prosíme provést online registraci zde 
  • ve formátu pdf zaslat vyplněnou a podepsanou přihlášku
  • zaslat slide pro prezentaci 
  • zaslat fotografii datové strany cestovního dokladu
  • zaslat profilovou fotografii  

na emailovou adresu klamt@komora.cz nejpozději do středy 03. dubna 2024 včetně. 

Těšíme se na Vaši účast.