Janáčkova filharmonie Ostrava zahájila prodej nové sezóny

Janáčkova filharmonie Ostrava uzavírá 67. sezónu a vstupuje do nové, v pořadí již 68. Šéfdirigent Vasilij Sinajskij, hlavní hostující dirigent Petr Popelka, rezidenční sólista Lukáš Vondráček – to jsou stěžejní jména, na která sází i v sezóně 2021/2022. Závěrečným koncertem pod taktovkou Andreje Borejka se rozloučili s jejich doposud nejtěžší sezónou a nyní představí dramaturgii té následující. „S naším publikem jsme zůstali v kontaktu i v době, kdy veřejné produkce nemohly probíhat. Z nadcházející sezóny mám dobrý pocit, podařilo se nám v ní akcentovat naše programové priority a posunout ji zase o stupeň výše,“ říká ředitel JFO Jan Žemla.

To, že je dramaturgie 68. sezóny JFO tvořena bez uměleckých kompromisů, dokládá i výčet světových osobností, které s filharmonií vystoupí. Orchestr v následující sezóně povedou dirigentské hvězdy Christian Arming, Andrej Borejko, Lionel Bringuier nebo Kaspar Zehnder. Do Ostravy dorazí například vycházející rumunská hvězda Daniel Ciobanu. Publiku se představí houslistka Aljona Bajeva, violoncellista Danjulo Ishizaka a Grigorij Sokolov – podle ředitele JFO Jana Žemly současný světový klavírista číslo jedna. Nebude chybět Kateřina Kněžíková, Ivo Kahánek, Magdalena Kožená a další.

Ondřej G. Brzobohatý, David Koller, duo Jiří Krhut & Štěpán Kozub zvou zase na crossoverové projekty do auly Gong v Dolních Vítkovicích.

Podrobný program naleznete zde.