Janáčkova filharmonie Ostrava se připojuje k hudebnímu online dění

Janáčkova filharmonie Ostrava pro příznivce klasické hudby, kterým jistě stejně jako ostravskému orchestru chybí v těchto dnech koncerty, připravila pravidelné živé přenosy z vystoupení svých členů. První z online koncertů se uskuteční v tradičním ostravském koncertní čase – tedy ve čtvrtek 16. 4. 2020 od 19 hodin ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Odtud bude přenos vysílán a sledovat jej bude možné na Facebooku Janáčkovy filharmonie Ostrava. Další koncerty budou následovat v pravidelném týdenním intervalu.

„Již v tuto chvíli víme, že máme hudbu minimálně na 6 dalších koncertů, tedy minimálně do 11. 6.  Zároveň předpokládáme, že do té doby se budou omezení mírnit, a bude možné uspořádat koncert například komorního orchestru nebo třeba i celé filharmonie,“ dodává manažer JFO Ondřej Daněk.

Protagonisty prvního koncertu budou violoncellista a koncertní mistr JFO Jiří Hanousek a violista Marek Šumník. Na klavír je bude doprovázet Eliška Novotná a Alexandr Starý. Úvod večera bude patřit Chaconne J. S. Bacha v transkripci pro violu a následovat bude Rachmaninova Vokalíza ve stejném přepisu. Poté nastoupí violoncello ve Dvořákových skladbách Klid (známá také jako Klid lesa) a Rondo.
Nesmírně nás mrzí, že s vámi nemůžeme sdílet hudbu společně. Proto vám chceme dát možnost alespoň přes obrazovku nahlédnout do sálu, poslechnout si hudbu, která tam právě bude znít, a ještě navíc o něco lépe a zblízka poznáte některé naše hudebníky,“ dodává Ondřej Daněk.

Dramaturgie dalších koncertů bude zveřejňována průběžně podle vývoje situace na webových stránkách (www.jfo.cz) a sociálních sítích JFO.

Zdroj: JFO